EBEL: Sofron gólt ütött a Fehérvárnak, nyert a Villach

2018.02.10. 20:24
Sofron István betalált volt csapatának (Fotó: Fehérvár AV19 Facebook)
A Fehérvár AV19 hazai jégen, 1–1-et követően szétlövéssel kikapott a középszakaszban eddig még veretlen Villachtól az osztrák profi jégkorongbajnokságban (EBEL), az alsóház szombati játéknapján. A vendégcsapatban gólt ütött Sofron István, a korábbi Volán-játékos.

Az első harmad csak helyzeteket hozott, a másodikban viszont már gól is született: a 34. percben Sofron István révén előnyhöz jutott a Villach – a korábbi Volán-játékos a kapu mögött szerzett korongot, majd a hálóba lőtt (0–1).

A fehérváriak a harmadik periódus elején negyedszer is emberelőnybe kerültek, és ezt már ki is használták: Arttu Luttinen megpattanó lövésével egyenlítettek (1–1).

A gól után szinte azonnal jött a következő emberfór, de ebből már nem esett gól. A fehérváriak hiába támadtak többet, nem tudtak kifogni az egész mérkőzésen nagyszerű teljesítményt nyújtó villachi kapuson, Lukas Herzogon.

A ráadás ijesztően kezdődött hazai szempontból: a 22. másodpercben, Sofron hatalmas lövése nyomán a kapuvasról a gólvonal környékére pattant a pakk – a játékvezetők hosszú percekig tanulmányozták a videofelvételt, mire döntésre jutottak: nincs gól, folytatódhat a meccs.

Továbbra is a hazaiak támadtak többet, Herzog azonban lehúzta a rolót, ziccert is fogott. A vendégek kapusa a szétlövésben is védett hármat, eggyel többet, mint MacMillan Carruth a fehérvári kapu előtt – így elsősorban neki, valamint a párbajban két nagy gólt ütő Jordan Hickmottnak köszönhetően győzött a Villach (1–2).

Mint ismert, Sofron István tavaly februárig a fehérváriak játékosa volt, ám doppingvétség miatt fél évre eltiltották, és a klubbal egyetértésben úgy döntöttek: szerződést bontanak. A válogatott jégkorongozóval a fehérvári meccs előtt készült interjúnkat ide kattintva olvashatják el.

EBEL
Középszakasz, alsóház

FEHÉRVÁR AV19–VS VILLACH (osztrák) 1–2 (0–0, 0–1, 1–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 3025
néző. Vezette: Baluska (szlovák), Kincses, Kaspar (osztrák), Soós
FEHÉRVÁR: Carruth – Uotila (1), Meland – Stipsicz, Manavian – Szabó D., B. Palin – Szabó B., Kocsis; Kóger D. (1), Hári J., Erdély – LoVecchio, Latendresse, Gilbert – Antilla, Luttinen 1, Sárpátki – Szabó K., Reisz, Vincze. Edző: Hannu Järvenpää
VILLACH: Herzog – Glenn, Bacher – Schlacher, Stebih – Shields, Labrecque – Kragl; Sofron 1, Sarauer (1), Hickmott – Beach, Leiler, B. Petrik – N. Petrik, Maxa, Kromp – Antonitsch, Walter, Jennes. Edző: Markus Peintner
Gólütő: Sofron (33.42, 0–1), Luttinen (42:41, ee – 1–1). A szétlövésben Jordan Hickmott ütötte a győztes gólt (1–2).
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hannu Järvenpää:
– Az eredménnyel nem lehet vitatkozni, de a helyzeteink alapján ezt a mérkőzést megnyerhettük volna. A gól hiányzott a játékunkból, de a pozitív oldalon kell megemlítenem, hogy rengeteg gólhelyzetet tudtunk kidolgozni, és meg vagyok győződve arról, ha ezt a játékot folytatjuk, akkor nyerni is tudunk. Remélem, hogy a játékosaim a nemzetközi szünetben megszerzik a kellő energiát, és felfrissült csapattal tudunk majd a kihívásokkal szembenézni.
Markus Peintner: – Ezen az úton mindig jó két pontot gyűjteni, de azzal nem vagyok elégedett, ahogyan megszereztük a győzelmet. A Fehérvár remek teljesítményt nyújtott, a kapusunk hatalmas részt vállalt a sikerünkben. Egy kicsit nyomás alatt vagyunk, mert nincs az alapszakaszból bónuszpontunk, de ez a győzelmi sorozat önbizalmat adott nekünk.