EBEL: simán kikapott a Fehérvár a Linz otthonában

2018.11.25. 20:19
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság vasárnapi játéknapján a Fehérvár AV19 4–2-es vereséget szenvedett a Linz otthonában. A fehérváriaknak ez volt a tizedik, rendes játékidőben elszenvedett vereségük a szezonban.

Nem kezdte jól a mérkőzést a Volán, az első 20 percet 2–0-ra megnyerte a hazai Linz – igaz, a fehérváriak az előző meccsükön, a Villach otthonában is elvesztették az első harmadot, s a 26. percben akkor is 2–0 állt az eredményjelzőn, mint most.

Csakhogy míg két napja az AV19 öt percen belül egyenlíteni tudott, addig most a 31. percben már 3–0-s hazai vezetést mutatott a linzi sportcsarnok eredményjelzője. Ugyan Andrew Sarauer szépített a harmad közepén, Erdély Csanádéknak nem volt reális esélyük a pontszerzésre.

A Linz még a középső harmadban újabb gólt szerzett, így még az is belefért neki, hogy az utolsó negyedet meghagyja a Volánnak – Eric Meland állította be a Linz 4–2-es győzelmét jelentő végeredményt.

EBEL
ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ

Linz–FEHÉRVÁR AV 19 4–2 (2–0, 2–1, 0–1)
Linz, 4600
néző. V: Ofner, Piragic, Soós, Németh M.
LINZ: KICKERT – Altmann (1), D'AVERSA 1(2) – Kapstad, Rutkowski – Brocklehurst, Kragl – Matzka, Korecky – Davies (1), Locke (1), Umicevic 1 – Lebler 1, SCHOFIELD 1 (1), DaSilva (1) – Kristler, Brucker, Woger – Koudelka, Freunschlag, Ober. Edző: Troy Ward
FEHÉRVÁR: Carruth – Harty, Szabó Dániel – Caruso, MELAND 1 – Stipsicz, Tikkanen – Glenn (1) – Kóger D., HÁRI J. (2), Kuralt (1) – Szabó K., Koskiranta, Erdély Cs. – Sille Timotej, SARAUER 1, Phillips – Sárpátki, Reisz, Szita. Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Kapura lövések: 32–32

Hannu Järvenpää:
– Az első harmad rendben volt, leszámítva két hibát: az első kapott gólnál nem kommunikáltak a védők és a csatárok, a második gólnál pedig emberhátrányban voltunk, amikor nem a korongra kell figyelni, hanem az emberedre. Persze ezt könnyű mondani... A második harmadot igyekeztünk túlélni, de a Linz úgy játszott, ahogyan azt egy hazai csapatnak kell. A harmadik harmad volt a legjobbunk, három kapufánk ad reményt arra, hogy kedden felvegyük a harcot az éllovas Grazcal szemben.