EBEL: remekelt a Fehérvár, nagy meccsen verte a Salzburgot

2017.09.29. 21:04
A Fehérvár legyőzte a liga legtehetősebb klubját (Fotó: Dömötör Csaba)
A Fehérvár AV19 2–1-re legyőzte a Red Bull Salzburgot az osztrák élvonalbeli jégkorongliga (EBEL) 7. fordulójában.

Az első harmad kiegyenlített küzdelmet hozott, a Volán hatszor lőtt kapura, míg a Salzburg hétszer. Ezzel együtt egyik csapat sem volt eredményes.

A második játékrészben a magyar együttes négy percre emberelőnybe került, és többször is nagyon közel járt a gólszerzéshez, de ezúttal sem sikerült megzörgetni az osztrákok hálóját. Ám a fór után nem sokkal – a 27. percben – a szlovén Ales Music megszerezte a vezetést a Volánnak. A magyar együttes jóval aktívabban hokizott, ezt jelezte a lövési statisztika is: 11–6

A harmadik harmadban Music még egyszer gólt ütött, ezúttal előnyből, így az 53. percben 2–0-ra változott az állás. Az 59. percben Bobby Raymond szépített, de az egyenlítés szerencsére már nem jött össze.

A Fehérvár a harmadik győzelmét szerezte meg ebben a szezonban, és a másodikat a rendes játékidőn belül.

JÉGKORONG
EBEL
Fehérvár AV19–Red Bull Salzburg (osztrák) 2–1
(0–0, 1–0, 1–1)
Székesfehérvár, 2748 néző. V: Nikolic (osztrák), Trilar, Zgonc (szlovénok), Schauer (osztrák)
FEHÉRVÁR: Rajna – Harty, Vidmar – Uotila, Jyrkkiö – Stipsicz, Szabó D. – Szabó B., Szita (1)
Luttinen (1), Hári J., LoVecchio (1) – Erdély, Latendresse, Vincze P. – Kiss P., Music 2, Kocsis – Szabó K., Reisz, Sárpátki
Edző: Benoit Laporte
SALZBURG: Gracnar – Brouillette, Heinirch – Trattnig, Hochkofler – L. Viveiros, Raymond 1 – Baltram
Raffl (1), Duncan, Hughes – Müller, Harris, Aleardi – Latusa, Rauchenwald, Huber – Cijan, Schiechl, Herburger
Edző: Gregg Poss
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Benoit Laporte: – Eddig sem hittem, hogy a táblázaton elfoglalt helyezésünk tükrözné a teljesítményünket, ezúttal viszont tényleg fegyelmezettek és elszántak voltunk, jobban akartuk a győzelmet, mint az ellenfél. Amikor a saját hokinkat játsszuk, agresszívan és rendezetten, azt a közönség is észreveszi, és mögénk áll. Nagyszerű drukkereink vannak, akik őszinték, ezért súlyos a kritikájuk, de a támogatásuk is nagy.
Gregg Poss: – A Fehérvárnak jó csapata van, amely keményen dolgozik, mi viszont nem igyekeztünk eléggé, nem gyakoroltunk elegendő nyomást az ellenfél kapusára – talán csak az utolsó harmadban –, úgyhogy jár a gratuláció a győztesnek. Az EBEL kiváló bajnokság, nem könnyű nyerni, és ahhoz, hogy sikeresek legyünk, hatvan percen át kiegyensúlyozottan kell teljesítenünk.

1. Vienna Capitals 6 6 27–7 +20 18
2. Znojmo 6 3 1 1 1 17–10 +7 12
3. Innsbruck 6 3 1 2 22–20 +2 11
4. Linz 6 3 1 2 19–17 +2 10
5. Villach 7 3 4 23–23 0 9
6. Salzburg 7 3 4 19–21 –2 9
7. Klagenfurt 6 3 3 15–19 –4 9
8. Graz 7 2 1 4 27–29 –2 8