EBEL: nem akármilyen meccset nyert meg a Fehérvár

2018.02.02. 22:13
Idegenben győzött a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata, amely az 57. percben szerzett Kóger Dániel-góllal 2–1-re megverte a Bozen Südtirol együttesét.

Az első harmad hajrájában Jeff LoVecchio révén a fehérváriak szereztek vezetést, erre a második harmad elején villámgyorsan válaszoltak a hazaiak Austin Smith közeli pöccintésével (1–1). Jeff LoVecchio révén a fehérváriak szereztek vezetést, erre a második harmad elején villámgyorsan válaszoltak a hazaiak Austin Smith közeli pöccintésével (1–1).

A magyar csapat Facebook-oldala szerint ebben az időszakban hadilábon álltak szerencsével a hazaiak, akik büntetőt hibáztak, két góljukat pedig a játékvezetők érvénytelenítették.

A győzelmet azonban a Fehérvár szerezte meg: az 57. percben Hári János szerzett korongot, lövése kipattant ugyan, de Kóger Dániel nem hibázott (1–2).

JÉGKORONG
EBEL
Középszakasz, alsóház
Bozen Südtirol (olasz)–Fehérvár AV19 1–2
(0–1, 1–0, 0–1)
Bozen, 2920 néző. Vezette: Kellner (osztrák), Stolc (szlovák), Bärnthaler, Kontschieder (osztrákok)
BOZEN: Tuokolla – Gartner, Tomassoni – Egger, Marchetti – Glira, Carlisle – Schweitzer, Halmö, Oleksuk (1), Smith 1 – Frigo, Bernard, Frank – Micelli, Angelidis, Monardo – Sointu, DeSousa, Petan. Edző: Kai Suikkanen
FEHÉRVÁR: CARRUTH – Uotila, Vidmar – Stipsicz, Manavian – Meland, B. Palin – Kocsis F., Szabó D. – KÓGER D. 1, Hári J. (1), Erdély (1) – LOVECCHIO 1, Latendresse (1), Gilbert (1) – Luttinen, Music, Sárpátki – Szabó K., Reisz, Vincze P. Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítás: 4+10 perc fegyelmi (Angelidis) ill. 10+10 perc fegyelmi (Manavian)
Énekes Lajos (másodedző):
– Nagy csatát nyertünk meg, igazi playoff hangulatú mérkőzést vívtunk. Minden játékosunk kihozta magából a maximumot. Mindkét csapat rengeteget dolgozott és sok helyzete volt, úgy érzem, azért nyertünk, mert többet tettünk a sikerért.