EBEL: megszakadt a rossz sorozat, ismét nyert a Fehérvár

2017.12.01. 21:10
A Fehérvár AV 19 5–4-re legyőzte az osztrák Villacher SV-t a jégkorong EBEL pénteki játéknapján.

Az első harmadban egy-egy gól esett. A második játékrészben a mieink rákapcsoltak, háromszor is eredményesek voltak, s 4–2-re elhúztak.

A harmadik harmadban a Villacher SV betalált, amivel egy gólra megközelítette a Fehérvárt, ám három perccel később Kóger Dániel ünnepelhetett a pontos lövése után (5–3). Az osztrákok az 56. percben még szorossá tették a végét, de a Fehérvár AV 19 5–4-re nyert.

A Fehérvár ezzel három vesztes összecsapás után győzött ismét az EBEL-ben.

EBEL
FEHÉRVÁR AV19–VILLACHER SV (osztrák) 5–4 (1–1, 3–1, 1–2)

Székesfehérvár,
3118 néző. Vezette: Siegel, Smetana, Gatol (osztrákok), Nagy A.
FEHÉRVÁR:
Carruth – Harty 1 (1), Vidmar 1 – Uotila (1), Manavian 1 – Stipsicz, B. Palin, Kóger D. 2 (1), Hári J. (4), Erdély – LoVecchio, Luttinen, Gilbert – Sárpátki, Reisz, Vincze P. – Szita, Kocsis, Szabó. Mb. edző: Énekes Lajos
VILLACH: Kickert – Glenn (1), Bacher – Brunner, Schlacher – Stebih, Shields – Labrecque Flick, Verlic 1, Hickmott (1) – Beach 1 (1), Sarauer 1 (1), Leiler (1) – Kromp, Platzer, B. Petrik – Antonitsch, Walter 1, Lanzinger (1). Edző: Greg Holst
Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Clint Thornton: – Arra koncentráltunk, hogy jobbak legyenek a támadásaink, többet lőjünk kapura, és mivel ötször is betaláltunk, igazán elégedettek lehetünk. Idehaza bizonyítani szerettük volna, hogy egységes csapat vagyunk: a játékosok megfelelően kezelték az érzéseiket, fegyelmezetten és jól hokizva nyertünk.
Greg Holst: – Az edzőváltás után tudtuk, hogy lendületesen játszik a Fehérvár. Négy találatot szereztünk, aminek idegenben elégnek kellene lennie a győzelemhez, főleg, hogy a harmadik harmadban kiválóan játszottunk. A helyzeteket tekintve kiegyenlített meccs volt és színvonalas is – általában ilyeneket játszunk, hiszen a magyar jó csapat. A végén megvoltak a lehetőségeink az egyenlítésre, de nem jött össze.

A többi mérkőzésen
Salzburg–Linz 4–5, Graz (osztrák)–Vienna (osztrák) 0–2, Innsbruck (osztrák)–Zagreb (horvát) 3–1, Bolzano (olasz)–Klagenfurt (osztrák) 0–2

1. Vienna Capitals 24 19 1 4 85–46 +39 58
2. Klagenfurt 24 15 1 8 66–54 +12 47
3. Linz 24 12 1 3 8 82–69 +13 41
4. Medvescak Zagreb 23 10 2 2 9 70–71 –1 36
5. Salzburg 24 11 1 12 79–73 +6 35
6. Graz 25 9 3 1 12 76–81 –5 34
7. Innsbruck 24 9 2 2 11 75–76 –1 33
8. Dornbirn 23 9 1 4 9 68–73 –5 33