EBEL: leadta kétgólos előnyét, majd ráadásban nyert a Volán

2015.01.23. 21:48
A fehérváriak hosszabbításban győzték le a Klagenfurtot (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 41. fordulójában a Fehérvár AV 19 hazai pályán hosszabbításban 3–2-re legyőzte a Klagenfurtot.

A magyar csapat három fordulóval az alapszakasz zárása előtt őrzi hatodik helyét. Az első hat helyezett biztos résztvevője a rájátszásnak, míg a 7–12. helyezettek közül a két legjobb jut a negyeddöntőbe.

Nagyszerűen rajtoltak a fehérváriak, Frank Banham már a 6. perc legelején előnyhöz juttatta együttesét, a 17.-ben pedig Michael Boivin használta ki gyorsan az emberfórt (2–0).

A második felvonás derekához érve Lukas Pither révén szépítettek a klagenfurtiak, majd a mérkőzés hajrájában futószalagon érkező fehérvári kiállítások közül az utolsó kihasználva 1:42-vel a vége előtt egyenlíttek is (2–2).

A ráadásban viszont a magyar csapat örülhetett, Kovács Csaba döntötte el a meccset a 63. percben.

JÉGKORONG EBEL
Fehérvár AV 19–Klagenfurt 3–2
(2–0, 0–1, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 3174
néző. Vezette: Dremelj (szlovén), Erd, Hofstätter, Johnston (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR:
Rajna – Szirányi B. (1), Wehrs, Banham 1, Sarauer (2), Kóger D. (2) – Varga A., Ejdepalm, Marino, Bartalis (1), Kovács Cs. 1 – Boivin 1, Orbán, Benk, Sikorcin, Vincze P. – Hetényi P., Reiter A., Magosi B., Erdély, Németh A. Vezetőedző: Rob Pallin
KLAGENFURT: Tuokkola – Siklenka, Desantis (1), Lundmark, Koch, Setzinger (1) – Furey, Reichel, Jacques (1), Pither 1, Strömberg (1) – Vallant, Pöck, Kurath, Harand, Ban M. – Rodman, Hundertpfund 1. Vezetőedző: Doug Mason
Gólok. 5:04: Banham (Kóger D., Sarauer, 1–0). 16:59: Boivin (Kóger D., Sarauer – emberelőny, 2–0). 28:54: Pither (Strömberg, Jacques, 2–1). 58:18: Hudertpfund (Setzinger, Desantis – ee., 2–2). 62:49: Kovács Cs. (Szirányi B., Bartalis, 3–2)
Rob Pallin:
Alapvetően az volt a célunk, hogy stabilan védekezzünk, és a kínálkozó lehetőségeinket próbáljuk gólra váltani. Emberelőnyben igyekeztünk minél több helyzetet kialakítani, ezek közül egyet sikerült is belőnünk. A meccs felénél éreztem először némi bizonytalanságot, sok korongot eladtunk, ilyen szituáció után esett a KAC szépítő találata is. Ezután kissé beszorultunk, de akkor még semmi sem utalt arra, hogy hosszabbítás is lehet. Mindent megtettünk a győzelemért, sokat dolgoztunk, de ugyanilyen kemény munkára lesz szükségünk az Innsbruck ellen is.
Doug Mason: – Jelen helyzetünkben minden pontra szükségünk van. Majd' két harmadon keresztül képtelenek voltunk tervezett játékunkat megvalósítani, és nehezen tudtunk érdemleges helyzetet kidolgozni. A Fehérvár ellen mindig nüánszok döntenek, most jól megszervezte a védelmét, kevés volt az olyan megingás, amelyre alapozhattunk. A harmadik harmad egyértelműen domináltunk, volt sanszunk arra is, hogy nyerjünk. Mindent egybevéve fantasztikus összecsapást játszottunk, egyre jobban érződik, hogy közeleg a középszakasz.