EBEL: közvetlen riválisát verte meg a Fehérvár

2017.10.06. 21:05
Luttinen duplája győzelmet ért
A Fehérvár AV19 nagy csatában 2–1-re legyőzte a Dornbirn Bulldogsot az osztrák élvonalbeli jégkorongliga (EBEL) 9. fordulójában.

A Fehérvár egy közvetlen riválisa ellen – a Dornbirn a mérkőzés előtt azonos pontszámmal állt a magyarok előtt a tabellán – javíthatott az előző fordulóban a Linztől elszenvedett 3–2-es vereség után. Hozzá kell tenni, hogy az osztrákok, amikor legutóbb itt jártak, 8–2-es győzelmet arattak, a hazai szurkolók azonban bizakodva várták az összecsapást a visszatérő Antonin Manavian miatt, már csak azért is, mert tavaly novemberben a Bulldogok ellen a francia két gólja is jelentősen hozzájárult a magyarok győzelméhez.

Nem kezdődött jól a találkozó, a vendégek már a 4. percben előnybe kerültek: legfiatalabb játékosuk, Henrik Neubauer nagyon üresen maradt, Rajna Miklós tehetetlen volt. 0–1

Az első hazai találatra a második harmad végéig kellett várni, ekkor Arttu Luttinen ütött a helyére egy lepattanó passzt – ez volt egyébként a finn légiós első fehérvári gólja az EBEL-ben. 1–1

Úgy tűnt, a rendes játékidő egállal ér véget, ám Luttinen olyannyira belejött a gólszerzésbe, hogy négy perccel a vége előtt ismét betalált (2–1), s a Fehérvár AV19 ezzel megszerezte a harmadik győzelmét a sorozatban.

EBEL
9. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV19–DORNBIRNER BULLDOGS (osztrák) 2–1 (0–1, 1–0, 1–0)

Székesfehérvár, 2965 néző. V: Smetana (osztrák), Zrnic (szlovén), Soós, Zgonc (szlovén)
FEHÉRVÁR: Rajna – Uotila, Manavian – Harty (1), Vidmar – Stipsicz, Szabó D. – Jyrkkiö
Luttinen 2, Hári J. (1), Vincze (1) – Erdély, Latendresse (1), LoVecchio (1) – Szabó K., Music, Szita – Kocsis, Reisz, Sárpátki. Edző: Benoit Laporte
DONRBIRN: Quemener – Magnan, Gauthier – McMonagle, Connelly – Caruso, Vallant – Wolf
D'Alvise, Arniel (1), Grabher-Meier – Fraser, Sylvester, Reid – Z. Pance, Timmins 1, Neubauer (1) – Haberl, Haussle, Macierzynski. Edző: Dave MacQueen
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Benoit Laporte:
– A második harmadban már vezetnünk kellett volna, de legalább jól bekkeltünk és Rajna Miki is jól védett. El kell ismerni, a Dornbirn rendkívül hatékonyan védekezett, nehéz volt megtörnünk a korongtartását. Csak idő kérdése volt, hogy Luttinen betaláljon, ám szükségünk van az ilyen kaliberű játékosok találataira. Kiszenvedett győzelem volt, de néha épp az ilyenekre van szükség.
Dave MacQueen: – Ilyen az idényünk: temérdek minőségi gólhelyzetünk adódik, amiket mind kihagyunk, utána meg az ellenfél két jó hokisa körözget a kapunk körül, és be is talál... Egyszerűen nem elég, ha a játékosaink azt mondják, hogy igyekeznek, ennek a jégen is látszódnia kellene, például akkor, amikor a saját kapunkat óvnák, amit ezúttal sem tettek meg!

További eredmények. Graz (osztrák)–Salzburg (osztrák) 3–2. Innsbruck (osztrák; Kevin Wehrs)–Linz (osztrák) 4–0. Villach (osztrák; Andrew Sarauer: 1 assziszt)–Bolzano (olasz) 5–4 – h. u.. Zagreb (horvát)–Klagenfurt (osztrák) 5–1. Znojmo (cseh)–Vienna (osztrák) 3–4

1. Vienna Capitals 8 8 34–11 +23 24
2. Innsbruck 9 5 1 3 35–24 +11 17
3. Linz 9 5 1 3 23–23 0 16
4. Znojmo 9 4 1 1 3 25–23 +2 15
5. Graz 9 4 1 4 34–34 0 14
6. Salzburg 9 4 5 24–25 –1 12
7. Klagenfurt 9 4 5 19–27 –8 12
8. Villach 9 3 1 5 29–30 –1 11