EBEL: Kóger és Erdély vezérletével nyert a Volán

2017.02.02. 21:32
Kóger Dániel három gólt szerzett a Znojmo ellen (Fotó: Földi D. Attila, archív)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata hazai pályán 6–2-re nyert a Znojmo ellen az EBEL középszakaszában.

A cseh csapat az első harmadban kétszer is megszerezte a vezetést, de előbb Vas János, majd Kóger Dániel egyenlített. Erdély Csanád 30. percben szerzett találatával már a Volánnál volt az előny, amely nem sokkal később kétgólosra hízott Kóger jóvoltából.

Hetényi Zoltánt a második után a harmadik játékrészben sem tudták mattolni a vendégek, Kóger viszont megszerezte önmaga harmadik, Erdély pedig a második gólját, így fölényes fehérvári győzelem született. A Volánnál tovább reménykedhetnek a rájátszásba jutásban.

JÉGKORONG
EBEL

FEHÉRVÁR AV 19–HC ORLI ZNOJMO (cseh) 6–2 (2–2, 2–0, 2–0)
Székesfehérvár, 2759
néző. V: Siegel (osztrák), Piragic (szlovén), Soós, Nagy A. (mindkettő magyar)
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Schiestel, Owens – SAGERT (1), MANAVIAN (2) – Szirányi (1), Orbán A. – Szabó D. – SOFRON (2), VAS J. 1 (1), KÓGER 3 (1) – Bodo (1), SARAUER (2), ERDÉLY 2 – B. Orban, Maylan, Sárpátki – Vincze, Reisz, Beauregard. Edző: Benoit Laporte
ZNOJMO: Schwarz (Nechvatal) – Stehlik, Sulak – Spacek, Kadevarek – Biro, Boruta – MCMONAGLE 1, Lakos (1) – YELLOW HORN (2), BARTOS 1 (1), Csamango – Lattner, Pucher, Beroun – Vodny, DaCosta, Podesva – Hughesman, Seda, Wronka. Edző: Roman Simicek
Kiállítások: 6+10 perc fegyelmi (Erdély, ill. 6 perc
Benoit Laporte:
– Természetesen elégedett vagyok, emberelőnyös gólt szereztünk az első harmadban, ami önbizalmat adott a srácoknak. Végig nagy intenzitással, akarattal játszottunk, megérdemeltük a sikert. Kóger Dani az utóbbi három-négy hétben sora meghatározó játékosa, ez a támadótrió a csapat húzóegysége. Hetényi Zoltánt is érdemes dicsérni, hiszen megadta az esélyt a győzelemre. Azért is örülök, hogy a következő szezonban itt dolgozhatok, mert látom, hogy a magyar játékosok mennyit tesznek azért, hogy előrelépjenek.

További eredmények: Salzburg–Vienna Capitals 4–3 – h. u., Innsbruck–Linz 4–2, Dornbirn–Ljubljana 2–3 – szétlövéssel, Graz–Villach 6–1, Bozen–Klagenfurt 3–6