EBEL: vereséget szenvedett Innsbruckban a Fehérvár

MTI MTIMTI MTI
2016.10.07. 21:59
A Fehérvár AV19 6–3-ra kikapott az Innsbruck vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki játéknapján.

Mint az a Fehérvár honlapjának tudósításából kiderül, a mérkőzés harmadik percében a kapu mögött korongot vesztett a magyar védelem, ami a kör tetején várakozó Kudrochoz került, aki azonnal lőtt (1-0).tudósításából kiderül, a mérkőzés harmadik percében a kapu mögött korongot vesztett a magyar védelem, ami a kör tetején várakozó Kudrochoz került, aki azonnal lőtt (1-0).

Az Innsbruck első komoly helyzetéből máris megszerezte a vezetést, ám ez nem törte meg a fehérváriak lendületét, két perccel később Courchaine egyenlíthetett volna. A hazaiak második gólját Lammers szerezte emberelőnyből (2–0).

A második harmadban rosszul indult a Fehérvár számára, és már 42 másodperc elteltével 3–0 volt az állás. A folytatásban nyomott a magyar csapat, helyzeteket alakított ki, aminek meg is lett az eredménye: a A 26. percben aztán megtört a jég, egy emberelőnyt használt ki villámgyorsan a Fehérvár, Courchaine távoli lövésébe Vas ért bele (3–1).

A harmadik játékrészben az Innsbruck háromszor is betalált, míg a Fehérvár egyszer. Noha a magyar együttes nem játszott rosszul az Innsbruck remek emberelőnyös helyzetkihasználása és kapusteljesítménye meghozta a sikert az osztrákoknak, és 6–3-ra nyertek.