EBEL: kétgólos előnyről kapott ki a Fehérvár a Viennától

2016.11.20. 19:52
A Vienna Capitals megérdemelten győzött Fehérváron (Fotó: Földi D. Attila)
A Fehérvár AV19 3–2-re kikapott hazai pályán a Vienna Capitalstól az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) vasárnapi játéknapján.

A Vienna Capitals 28. alkalommal látogatott Fehérvárra az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) történetében. A mostani szezonban a bécsiek a tíz idegenbeli meccsükön nyolcszor nyertek, és mindig legalább egy ponttal távoztak. Ugyanakkor a Fehérvár volt az egyetlen együttes, amely ellen még nem sikerült nyerniük a 2016–2017-es kiírásban.

1. harmad

Az első játékrészben nem esett gól. A Capitals 13-szor kísérletezett, míg a Fehérvár hétszer. Rajna Miklós és a túloldalon Jean Philippe Lamoureux nagyszerűen látta el feladatát.

2. harmad

A mieink kerültek emberelőnybe a 48. percben. Bár ezt nem sikerült kihasználniuk, pár másodperccel az emberelőny lejárta után Sofron István megszerezte a vezetést! 1–0

Már csak bő két perc volt hátra, amikor mintaszerű, három a kettő elleni kontra végén Thomas Beauregard közvetlen közelről becsúsztatta a korongot az osztrákok kapujába. 2–0

Sajnos nem tudtuk kihúzni a szünetig, mert a Capitals nagyon gyorsan, 25 másodperccel a második magyar gól után szépített Kelsey Tessier révén. 2–1

És ha ez még nem lett volna elég…

Mindössze két (!) másodperc volt hátra a harmadból, amikor a bécsiek egyenlítettek – Jerry Pollastrone ütött hatalmas gólt. Így lett egyenlő a kétgólos előnyből. 2–2

Ezzel együtt még mi örülhettünk az eredménynek, elvégre a kapura lövési mutató 30–11 volt oda.

3. harmad

Eleinte úgy tűnt, hogy a második húsz perc végén látott gólokkal a csapatok elhasználták az összes töltényüket. Nem így volt azonban, és a Volán nem nagyon örült ennek. Merthogy négy és fél perccel a vége előtt a Vienna Capitals emberelőnybe került, amit ki is használt: Taylor Vause könyörtelenül belőtte ziccerét. 2–3

Szűk két perccel a vége előtt nagy esélyt kaptunk az egyenlítésre, mert Rafael Rottert kiállították két percre. Plusz még Rajna Miklós is lement, így lényegében kettős előnyben támadhattunk. Ez sem segített, mert a gól elmaradt. Ha csak a kapura lövéseket (45–17 oda) nézzük, a bécsiek megérdemelten győztek.

A Vienna Capitals most már a Volán ellen sem nyeretlen.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV19–UPC VIENNA CAPITALS (osztrák) 2–3 (0–0, 2–2, 0–1)
Székesfehérvár, 3129
néző. V: Gruber, Ettlmayr, Nikolic (mindhárom horvát), Nagy A.
FEHÉRVÁR: Rajna – Szirányi B. (1), Szabó D. – Owens, Manavian – Szaller, Makowski – Szabó B. – Sárpátki, Vas J., Bodó – Kóger D., Sarauer, Sofron I. 1 – B. Orbán, Maylan (1), Beauregard 1 (1) – Kocsis, Reisz, Vincze P. Edző: Benoit Laporte
VIENNA: Lamoureux – Fraser, C. Bowman – Hackl, P. Lakos – Brocklehurst (2), Cuma – McKiernan (2) – Wukovits, Sharp, Tessier 2 – Nödl, Vause (1), Rotter (1) – Pollastrone 1, Holzapfel, Ferland – Bauer, Nissner, Grosslercher. Edző: Serge Aubin
Benoit Laporte:
– Alapvetően jól védekeztünk, ugyanakkor a kulcsembereink nem találtak be elégszer, ami gondot okozott, mert sok a fiatal a védelmünkben, így egyetlen hibájuk most is a meccsünkbe került. Legközelebb jobb munkát kell végeznünk, hatékonyabban kéne segítenünk fiatal bekkjeinket, akiket a Vienna hatalmas nyomás alá helyezett, mivel a liga egyik legjobb csapata.
Serge Aubin: – Nehéz mérkőzés volt. Mindkét csapat kifejezetten jól hokizott, ezért elismerést érdemel. Mi jól járattuk a korongot, helyzeteink is voltak, ám a hazaiak kapusa remekelt. Viszont a második harmadban sikerült egyenlítenünk, ez volt a kulcs. Ezután a speciális játék döntött. Az idegenbeli sikerességünknek nincs titka, mindenhol igyekszünk ugyanolyan hozzáállással játszani, a dicséret a fiúkat illeti.
További eredmények: Klagenfurt–Dornbirn 5–2, Linz–Znojmo 4–3, Ljubljana–Graz 3–2 – h. u., Salzburg–Innsbruck 4–3 – h. u., Villach–Bozen 0–4

1. Vienna Capitals 21 12 4 2 3 77–57 +20 46
2. Salzburg 21 12 3 3 3 81–49 +32 45
3. Linz 21 11 4 3 3 79–59 +20 44
4. Bozen Südtirol 21 11 2 1 7 61–50 +11 38
5. Innsbruck 21 8 3 5 5 81–75 +6 35
6. Graz 21 9 1 3 8 60–52 +8 32
7. Znojmo 21 8 3 1 9 52–59 –7 31
8. Klagenfurt 21 8 1 2 10 58–56 +2 28