EBEL: jól hajrázott, otthon győzött a Fehérvár

2019.03.08. 21:23
Az utolsó harmadban mindent eldöntött a Fehérvár (Fotó: Facebook/Fehérvár AV19)
Megnyerte a középszakasz utolsó hazai mérkőzését a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata, amely 4–1-re verte a Grazot az osztrák liga (EBEL) felsőházában.

Az első két harmad szokatlan módon gól nélkül zárult, de aztán a záró húsz percre a fehérváriak megtalálták az utat a vendégek kapujáig.

Hatvankét másodperc elteltével Ty Wishart kékvonalas lövésével szerzett vezetést a hazai csapat (1–0), majd a 45. percben Tuomas Vänttinen növelte duplájára az előnyt (2–0).

Az 51. percben a vendégek a szlovén Ken Ograjensek révén szépítettek (2–1), ám az izgalommentes hajrát megelőzendő az 57. percben Hári János egy szóló végén betalált, a 4–1-es végeredményt pedig Sofron István állította be.