EBEL: hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a Fehérvár

2019.09.21. 20:52
Hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a Fehérvár (Fotó: Hydro Fehérvár AV19 Facebook-oldal)
A Hydro Fehérvár AV19 hosszabbításos mérkőzésen győzte le a Dornbirnt az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának szombati játéknapján.

A magyar csapat a második harmad elejére kétgólos hátrányba került, de a harmadik szakasz közepén egyenlített, majd a ráadásban bő egy perc elteltével megszerezte a győzelmet és két pontot érő gólt.

JÉGKORONG
Osztrák liga (EBEL)
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–DORNBIRNER BULLDOGS (osztrák) 3–2 (0–1, 0–1, 2–0, 1–0) – h. u.
Székesfehérvár, 2816
néző. V: Ofner (osztrák), Piragic (horvát), Zgonc (szlovén), Muzsik
FEHÉRVÁR: OUZAS – Campbell, Stipsicz (1) – Harty, Szabó Dániel – CARUSO 1, Tikkanen – Busenius – Sille Timotej (1), YOGAN 1 (1), KURALT (1) – Kóger D. (1), Timmins, Lehtonen (1) – Erdély Cs., SARAUER 1, Szita – Szabó B., Reisz, Szabó K. Edző: Hannu Järvenpää
DORNBIRN: RINNE – Magnan, Subban – Vainonen, Gartner – Kauppila, EGGER – Hansen, Tamminen, Rapuzzi – Romig, TRUPP 1, Liss – Pöschmann (1), HäUSSLE 1, Macierzynski – Schwinger (1), Fröwis, Antonitsch. Edző: Jussi Tupamäki
Hannu Järvenpää: – Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, hiszen kétgólos hátrányban nagyszerű karakterjegyeket mutatva jöttünk vissza. A Dornbirn határozottan és kitűnően védekezett, ám a harmadik harmadban végre sikerült feltörnünk a reteszt.
Jussi Tupamäki: – Természetesen csalódott vagyok a végeredmény miatt, ugyanakkor a hazai csapat megérdemelte a győzelmet, mert nagyon keményen harcolt végig. A mi átalakulóban lévő keretünk most ennyire volt képes.

1. Salzburg 2 2 10–1 +9 6
2. Graz 2 1 1 8–4 +4 5
3. Fehérvár AV19 3 1 1 1 4–7 –3 5
4. Klagenfurt 2 1 1 7–3 +4 4
5. Villach 1 1 7–2 +5 3
6. Vienna Capitals 2 1 1 4–4 0 3
7. Dornbirn 3 1 1 1 4–9 –5 3
8. Innsbruck 1 1 1–2 –1 1