EBEL: hiába vezetett háromszor, Volán-vereség Salzburgban

2014.12.07. 19:57
Két harmadon át több mint jól tartotta magát a Volán Salzburgban, aztán... (Fotó: NS-archív)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 háromszor vezetett Salzburgban a listavezető Red Bull vendégeként, aztán gyenge harmadik harmad után háromgólos vereséget szenvedett.

1. harmad

Erdély Csanád a 63. másodpercben betalált, de nem sokáig, alig három percig tudta megtartani előnyét a vendégcsapat: egyenlített a házigazda. A hátralévő időben becsülettel gyűrték egymást a felek, némi salzburgi mezőnyfölény alakult ki, amely részben annak volt köszönhető, hogy a játékrész felénél két fehérvári is kiküldtek a büntetőpadra: 38 mp-ig kettős fórban is játszhattak a házigazdák. Gólt azonban ugyanúgy nem ütöttek, mint a folytatásban két percig öt a négy ellen is támadó Volán. Josh Robinson kétszer annyi lövést kapott – tizenhatot – mint salzburgi kollégája (1–1).

2. harmad

Igaz adok-kapok vezette fel a második felvonást, amely négy percből a Volán eggyel jobbal jött. Brandon Marino góljára még megfelelt a Salzburg, Bartalis Istvánéra viszont már nem: a 24. perctől ismét vezetett a Fehérvár, amely ezúttal meg is tudta tartani gólelőnyét. Az első góljára 3:10 perccel később jött a hazai válasz, a második után már 18 mp-cel. A harmadik után viszont még az sem segített a házigazdák, hogy két és félszer emberelőnyhöz jutott. (Kovács Csaba kiállítása áthúzódott a harmadik felvonásra.) Megvolt a mezőnyfölénye, megvoltak a helyzetei és a lövései, de ennyi jutott neki, nem több. Az ismét megsorozott Robinson 17 lövést kapott, viszont őrizte 94 százalékos, átlag feletti védési hatékonyságát (2–3).

3. harmad

Nyolc mp hiányzott, hogy megússza kapott gól nélkül Kovács kiállítását a Volán: nem sikerült, egyenlítettek a házigazdák. Az akkor eredményes Ryan Duncan a 49. percben ismét betalált Robinson kapujába, így a találkozón először vezetéshez jutott a házigazda. A hajrában két salzburgi gólt aztán el is döntötte a mérkőzést (6–3).

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
RED BULL SALZBURG (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 6–3 (1–1, 1–2, 4–0)
Salzburg, 2045
néző. Vezette: Warschaw (amerikai), Gruber, Ettlmayr, Rakovic (mindhárom osztrák)
SALZBURG: Hovinen – Trattnig (1), Heinrich, Latusa, Komarek (1), T. Raffl 1 – Milam 1, Fahey (1), Duncan 2 (1), Sterling, Hughes (1) – Pallestrang (1), Mühlstein, Walter 1 (2), Beach (2), Welser 1 (2) – Rauchenwald, Brucker, Cijan, Kristler. Edző: Daniel Ratushny
FEHÉRVÁR: Robinson – Boivin (1), Ejdepalm, Banham (1), Sarauer, LoVecchio – Szirányi B., Wehrs, Marino 1, Bartalis 1 (1), Kovács Cs. (1) – Orbán (1), Varga A., Kóger (1), Erdély 1, Benk – Reiter, Németh A., Nemes, Magosi. Edző: Rob Pallin
További eredmények: Dornbirn–Graz 2–3 (2–1, 0–2, 0–0), Linz–Villach 0–2 (0–0, 0–1, 0–1), Znojmo–Olimpija Ljubljana 2–3 – szétlövéssel (0–0, 0–2, 2–0, 0–0, 0–1), Bozen–Innsbruck 7–3 (3–2, 1–0, 3–1)

1. Salzburg 25 18 2 5 102–58 44 38
2. Vienna Capitals 24 14 1 2 7 61–54 7 32
3. Znojmo 25 13 2 1 9 99–72 27 31
4. Graz 25 12 2 3 8 78–65 13 31
5. Linz 25 10 4 2 9 87–70 17 30
6. Sapa Fehérvár AV19 25 10 4 1 10 86–90 –4 29
7. Bozen 25 11 1 1 12 62–65 –4 25
8. Villach 25 10 2 1 12 67–74 –7 25