EBEL: három góllal kapott ki hazai pályán a Fehérvár AV19

CS. M.CS. M.
2020.01.24. 21:42
A végét jobban bírták a vendégek (Fotó: Facebook.com/Fehérvár AV19)
A Hydro Fehérvár AV19 a listavezető Red Bull Salzburgot fogadta az EBEL alapszakaszának utolsó fehérvári mérkőzésén, és sokáig meccsben volt osztrák ellenfelével, végül azonban kijött a két csapat közti tudáskülönbség (0–3).

Az alapszakasz végéhez közeledve a Red Bull Salzburg jelentős előnnyel áll az EBEL tabellájának élén, a fehérváriak azonban hasonló meglepetésben bíztak, mint legutóbb a Klagenfurt ellen. Az első harmad kiváló védekezést és több kapusbravúrt is hozott a hazaiak részéről (0–0).

A folytatásban sokat próbálkoztak a vendégek, de sokáig nem sikerült áttörniük a fehérváriak védelmét, végül a második harmad vége előtt nem sokkal szereztek vezetést. Ezt az előnyt az utolsó játékrészben még két góllal toldotta meg a vendégcsapat (0–3).

JÉGKORONG
EBEL, ALAPSZAKASZ

HYDRO FEHÉRVÁR AV19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 0–3 (0–0, 0–1, 0–2)
Székesfehérvár, 2720
néző. V: Baluska, Trilar, Gatol, Kaspar
FEHÉRVÁR: Kornakker
Szabó B., T. Campbell – Stipsicz, Tikkanen – Kaijomaa, Harty
Kóger D., Sarauer, Erdély Cs. – Szabó K., Timmins, Kuralt – Yogan, Girard, Sárpátki – Busenius, Reisz, Mihály Ákos
Edző: Antti Karhula
SALZBURG: LAMOUREUX (1)
Heinrich, REGNER 1 – Joslin, Schreier – Jakubitzka, L. VIVEIROS (1)
Huber (1), Brickley, Hughes 1 – Holloway, Baltram (1), KOLARIK 1 – Huber, Schiechl, Hochkofler – Rebernig, Varejcka, Witting
Edző: Matt McIlvane
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Kapura lövések: 31–21
Antti Karhula:
– Összességében jól teljesítettünk: sokat beszéltünk a részletekről, és ezek rendben voltak. Sok helyzetet teremtettünk, igyekeztünk egyszerűen hokizni, ám ez nem a mi esténk volt. Folytatnunk kell a kemény munkát, és remélhetőleg legközelebb már eredménye is lesz. A jó csapatok pontosak, és élnek az esélyeikkel, a Salzburg is így tett.
Matt McIlvane: – Szoros meccs volt, az első harmadban ráadásul a Fehérvár hokizott jobban, nem is kicsivel. A másodikban viszont megtaláltuk a játékunkat, és az emberhátrányos védekezésünk is végig kiválóan működött. Lamoureux parádézott, ahogy egész idényben, így teljesítettük az első célunkat. Büszke vagyok a srácokra.