EBEL: győzelmével rájátszásba jutott a Volán!

2014.03.02. 20:00
Győzelmük mellett a rájátszásba jutásukat is ünnepelhették a fehérváriak (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata 3–2-re nyert Dornbirnban az EBEL középszakaszának utolsó fordulójában, ezzel bejutott a rájátszásba.

Egy pont. Ennyire volt csak szüksége a Volánnak a középszakasz utolsó fordulójában a rájátszásba jutáshoz – vagy arra, hogy a Klagenfurt otthon ne verje meg a sereghajtó Innsbruckot, ám erre nem lehetett építeni. A fehérváriak nem is akarták a két osztrák csapatra bízni a sorsukat, és negyedóra elteltével már 2–0-ra vezettek a biztos playoff-résztvevő Dornbirn otthonában. Előbb Adam Naglich, majd Andy Sertich volt eredményes. 0–2

Tökéletesen alakultak tehát a dolgok, nagy kár volt érte, hogy a 20. percben emberelőnyből szépíteni tudott a hazai csapat. 1–2

A második harmad közepén újabb emberfórt használt ki a Dornbirn, így kisebb képzavarral élve rendkívül forróvá vált a talaj a fehérváriak talpa alatt. 2–2

Közben Klagenfurtban is 2–2-re álltak a felek 40 percnyi játék után, ám a záró játékrészben a karintiai alakulat gyorsan bevágott három gólt, így nyilvánvalóvá vált, hogy a Volánnak nem szabad kikapnia a rendes játékidőben.

Nem is kapott ki, sőt! Az 57. percben Kovács Csaba kapott ajándékba egy korongot az ellenféltől, és ziccerben nem hibázott. 2–3

A magyar együttes tehát elérte célját, győzelmével követte a rájátszásba a Dornbirnt. Az első három helyezett hétfőn választ ellenfelet, vagyis egyelőre nem tudni, mely csapattal vív a Fehérvár a negyeddöntőben, amely pénteken kezdődik – a mieink számára idegenben.

JÉGKORONG, EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, 10. FORDULÓ
ALSÓHÁZ
DORNBIRNER BULLDOGS (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 2–3 (1–2, 1–0, 0–1)
Dornbirn, 3050
néző. Vezette: M. Nikolic, Veit, Nothegger, Schauer (mind osztrák)
DORNBIRN: Madlener – Magnan-Grenier (1), D'Aversa 1 (1), Aquino 1 (1), Sonne, Putnik – Montgomery, Jeitziner, D'Alvise, Arniel (1), Grabher Meier – Lembacher, Plante, N. Petrik, Feichtner, Mairitsch – Häussle. Edző: Dave MacQueen
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Jackman, Varga A., Banham, Sarauer, Kovács Cs. 1 – Sertich 1, Szirányi B., Benk (1), Yellow Horn (1), Naglich 1 – Pozsgai, Hetényi P., Mihály Á., McGregor, Magosi B. – Kiss D., Németh A. (1), Nemes (1), Tóth G. Edző: Marty Raymond
Gólok. 5:45: Naglich (Yellow Horn, Benk, 0–1). 14:36: Sertich (Nemes, Németh A., 0–2). 19:41: Aquino (Arniel, D'Aversa – emberelőny, 1–2). 32:25: D'Aversa (Magnan-Grenier, Aquino – ee., 2–2). 56:17: Kovács Cs. (2–3)