EBEL: gólokban gazdag meccset nyert hosszabbításban a Fehérvár

2019.09.22. 20:09
Anze Kuralt (középen, sötétben) gólja mellett két asszisztot is kiosztott (Fotó: Hydro Fehérvár AV19 Facebook-oldal)
A Hydro Fehérvár AV19 hosszabbításban 7–6-ra verte az Innsbruckot az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A magyar csapat szombaton hosszabbításos mérkőzésen gyűrte le a Dornbirn Bulldogs együttesét, és vasárnap sem úszta meg a ráadást, pedig a második harmad elején 4–1-re, a harmadik harmad elején már 5–2-re vezetett. Csakhogy azután 11 perc alatt négy gólt kapott, így még az egyenlítésért is küzdenie kellett, ami szűk négy perccel a vége előtt jött össze.

A végeredményt szombat után ma is Andrew Yogan állította be az ötperces hosszabbítás harmadik percében.

EBEL, ALAPSZAKASZ
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–TWK INNSBRUCK 7–6 (2–1, 2–1, 2–4, 1–0) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 2956
néző. V: Bulovec (szlovén), Ofner (osztrák), Soós, Váczi
FEHÉRVÁR: Ouzas
Stipsicz, Campbell – HARTY 1 (1), Szabó Dániel – Caruso (1), Tikkanen (1) – Busenius
Sille Timotej, Yogan 2 (1), Kuralt 1 (2) – Kóger D., Timmins 1, Lehtonen (2) – Erdély Cs., Sarauer, SZITA 1 (1) – Szabó B. (1), Reisz (1), Szabó K. 1
Edző: Hannu Järvenpää
INNSBRUCK: Motte
Guimond (1), Boivin (2) – Cuma, Lattner (1) – Vallant, Nussbaumer
THÖRNBERG 1 (1), Spurgeon (1), LAMMERS 1 (1) – BRODA 1 (2), Herbert 1, Paulweber (1) – Wachter, Zajc, Sedivy 2 (1) – Brunner, Ludin, Bär
Edző: Rob Pallin
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Kapura lövések: 29–46
Hannu Järvenpää:
– Az Innsbruck nagyon jól hokizott, az egész meccsen problémánk volt a kitöréseivel. Az 5–2-es vezetésünkről is képes volt egyenlíteni, sőt, fordítani. De végül megszereztük a győzelmet, ami ebben a ligában sosem könnyű, úgyhogy elégedett vagyok.
Rob Pallin: – Ebben a csarnokban mindig nehéz, mi mégis majd' ötvenszer lőttünk kapura, és hatszor be is találtunk. Kitettünk magunkért, hiszen 4–1 és 5–2 is volt az állás, de nem adtuk fel, visszajöttünk, és csak szereztünk egy pontot. Nagyon fiatal a keretünk, büszke vagyok a srácokra!

1. Salzburg 4 2 1 1 19–10 +9 9
2. Graz 3 2 1 14–6 +8 8
3. Fehérvár AV19 4 1 2 1 11–13 –2 7
4. Villach 3 2 1 10–6 +4 6
5. Znojmo 3 2 1 9–9 0 6
5. Vienna Capitals 4 1 1 1 1 9–9 0 6
7. Klagenfurt 4 1 2 1 11–11 0 5
8. Dornbirn 4 1 1 2 7–13 –6 3