EBEL: fehérvári bravúrgyőzelem a listavezető otthonában

2016.11.13. 18:44
A Fehérvár négy ponttal zárta a hetet, miután Salzburgban is szerzett kettőt (Fotó: NS-archív/Szabó Miklós)
A jégkorong EBEL alapszakaszának 18. fordulójában a Fehérvár AV 19 szétlövéssel nyert le a listavezető Salzburg vendégeként. A fehérváriak második idegenbeli győzelmüket aratták a héten, pénteken a Dornbirn ellen nyertek, szintén szétlövést követően.

Gól nélküli első harmadot követően – amelyben a háromszor emberelőnybe kerülő házigazdák domináltak – a Salzburg szerzett vezetést a 26. percben, de a második harmad végjátékában Brance Orban révén összejött a fehérváriaknak az egyenlítést. Nem sokáig volt azonban ikszes az állás, mindössze 40 mp-ig: a Salzburg másodszor is előnybe került. A Volán azonban állta a hazai rohamokat, és a 46. percben másodszor is kiegyenlített. Az érdem Sofron Istváné volt. Az 55. percben ismét Sofron csendesítette el a 2800 nézőt. A rutinos válogatott támadó duplájával átvette a vezetést a vendégcsapat! Utolsó erőtartalékjait mozgósítva óriási rohamra indult a harmadik harmadban három emberhátrányt kivédekező házigazda, a Volán pedig nem bírta ki a nyomást: 59:06-nál egyenlített a Salzburg. A hosszabbításban a Salzburg többet veszélyeztetett, de a Volán kihúzta a szétlövésig, amelyet aztán három kör után 1–0-ra behúzott.

A hetedik győzelmét aratta a szezonban a Volán, a harmadikért járt két pont. A túlórás meccseket tekintve 3/1 a mérlege, bár ezt a héten a 2/0-val alaposan sikerült feljavítani.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ
RED BULL SALZBURG (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 3–4 (0–0, 2–1, 1–2, 0–0, 0–1)
– szétlövéssel
Salzburg, 2768
néző. V: Gamper, Kellner, Angerer, Verworner (osztrákok)
SALZBURG: Starkbaum; L. Viveiros (1), Bobby – Trattnig, Flood – Pallestrang (1), Hochkofler 1 – Rauchenwald; Raffl 1, Duncan 1, Thomas (2) – Welser, Olson (1), Hughes (1) – Herburger, Schiechl, Latusa – Cijan, Baltram, Kristler. Edző: Greg Poss
FEHÉRVÁR: Rajna; Owens, Manavian – Sagert, Szabó D. – Szaller (1), Makowski; Vincze P., Vas J., Sárpátki – Kóger D., Sarauer, Bodó (1) – Sofron I. 2, Maylan 1 (2), Beauregard (1) – Reisz, B. Orban 1, Kocsis. Edző: Benoit Laporte
Benoit Laporte:
– Nagyon elégedett vagyok a csapattal, a fiúk végig nagyon jól koncentráltak. Még mindig túl sok kiállítást kapunk, de nagyon jól működik az emberhátrányos védekezésünk: a csatárok és a védők is jól teljesítettek ebben a játékhelyzetben, ez különösen jó pont akkor, amikor a liga egyik legerősebb emberelőnyös sora ellen játszunk. Olyan helyzetbe hoztuk a Salzburgot, hogy a végén nekik kellett egyenlíteniük, ez a jövőre nézve pozitív. Rajna Miklós mindkét mérkőzésen remekül védett, kulcshelyzetekben tudott hatalmasakat menteni. Elégedett vagyok a négy ponttal, főleg úgy, hogy két kemény idegenbeli meccsen szereztük.
Villach–Klagenfurt 3–0 (0–0, 1–0, 2–0); Graz–Dornbirn 5–1 (0–0, 3–0, 2–1); Bozen Südtirol–Innsbruck 3–2 (2–0, 0–2, 1–0); Olimpija Ljubljana–Znojmo 2–3 (1–1, 0–1, 1–1); Linz–Vienna Capitals 2–3 (1–0, 0–2, 1–0, 0–1) – h. u.

1. Salzburg 18 12 1 2 3 70–39 +31 40
2. Vienna Capitals 18 10 4 2 2 62–44 +18 40
3. Linz 19 9 4 3 3 70–54 +16 38
4. Graz 19 9 1 2 7 57–44 +13 31
5. Bozen Südtirol 18 8 2 1 7 50–46 +4 29
6. Innsbruck 18 6 3 4 5 65–61 +4 28
7. Znojmo 18 7 3 1 7 41–50 –9 28
8. Villach 18 6 2 3 7 62–57 +5 25