EBEL: évkezdésként nagy pofonba szaladt bele Bécsben az AV19

2020.01.01. 19:45
Pocsékul kezdte az évet az AV19 (Fotó: Facebook.com/FehervarAV19)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (EBEL) első 2020-as játéknapján a Fehérvár AV19 kiütéses, 8–2-es vereséget szenvedett a Vienna Capitals otthonában. A hazai csapat már a mérkőzés 26. másodpercében megszerezte a vezetést, s az első 10 percben négyszer volt eredményes.

Távolról sem állíthatjuk, hogy ilyen évkezdésről álmodott a Fehérvár AV19 csapata: a Vienna Capitals otthonában már a 26. másodpercben hátrányba került Hannu Järvenpää legénysége. A bécsiek egy pillanatra sem igyekeztek az előzékeny vendéglátó szerepében tetszelegni: Ty Looney és Ali Wukovits dupláival a 10. percre gyakorlatilag el is döntötték a mérkőzést.

A folytatásban ugyan megemberelte magát valamelyest a vendégcsapat, ám ez csak arra volt elegendő, hogy a második és a harmadik harmadot „csak” 2–1-re veszítse el a fehérvári csapat.

Ezzel a Vienna őrzi továbbra is remek formáját: a legutóbbi négy mérkőzését egyaránt megnyerte, imponáló 27–3 gólkülönbséget begyűjtve – s ebben benne van a karácsony másnapján a Volán otthonában aratott, a sorozatot elindító 6–1-es győzelem.