EBEL: egy percre volt a győzelemtől, hosszabbításban kikapott az AV19

2018.10.05. 21:07
Hiába vezetett sokáig a Fehérvár, a hosszabbításban kikapott a Linztől (Fotó: Fehérvár AV19)
Hiába vezetett a mérkőzés jelentős részében a Volán, a Linz előbb hosszabbításra mentette, majd meg is nyerte a találkozót Fehérváron az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) hetedik fordulójában.

A Fehérvár már a 3. percben betalált Timotej Sille révén, és a folytatásban is irányította a játékot. Bár a 6. minutumban a Linz egyenlített, Arttu Luttinnen kitekeredett testhelyzetből is képes volt a kapuba ütni a pakkot, ezáltal csakhamar visszaszerezve a Volán-fórt. Hári János a 16. percben a kék vonalról kilőtte a vendégkapu bal felső sarkát, ezzel kétgólosra növelte a fehérvári vezetést (3–1).

A második harmad már közel sem alakult ilyen jól. Nem telt el másfél perc, Daniel Woger közvetlen közelről szépített, majd csakhamar az egyenlítő találat is megszületett: Brian Lebler lőtt éles szögből az AV19 kapujába (3–3). A Volán hosszú percekre beszorult, s egészen a játékrész hajrájáig nem is tudott igazán komoly helyzetbe kerülni. Három és fél perccel a szünet előtt Michael Caruso bombázott a linzi hálóba, lélektanilag rendkívül fontos gólt lőve (4–3).

A harmadik játékrészben a hazaiak birtokolták többet a korongot, a 47. minutumban mégis a Linz vette be a kaput: Aaron Brocklehurst távoli lövése harmadszor ért egyenlítést a vendégeknek (4–4). A Fehérvár azonban ezúttal is vissza tudta szerezni a vezetést, hét és fél perc volt vissza, amikor Zack Phillips emberelőnyben 5–4-re módosította az állást. A hajrában az AV19 sikeresen kibekkelt egy emberhátrányt, így már-már a kezében érezhette a három pontot, de Brocklehurst az utolsó pillanatokban ismét egalizált (5–5).

A hosszabbításban pedig a győzelmet is kiharcolta a Linz: kétpercnyi játék után Dan DaSilva döntötte el az extrapont sorsát (5–6).

EBEL
7. FORDUÓ

FEHÉRVÁR AV19–EHC LIWEST LINZ (osztrák) 5–6 (3–1, 1–2, 1–2, 0–1) – h. u.
Székesfehérvár, 3050 néző. Vezette: Siegel, Nikolic, Gatol, Kaspar (mindegyik osztrák)
FEHÉRVÁR:
Carruth – Szabó D., CARUSO 1 – Tikkanen, Stipsicz (1) – Láday, Glenn;PHILLIPS 1 (1), Hári 1, Szabó K. – Sárpátki (1), KOSKIRANTA (2), Luttinen 1 – Sofron, Sarauer (1), Erdély – Szita, Reisz (1), Timotej Sille 1. Edző: Hannu Järvenpää
LINZ:
Kickert (Ouzas) – Rutkowski (1), Kapstad – D'Aversa (1), BROCKLEHURST 2 (1) – Matzka, Altmann (1) – Kragl, Ober; Umicevic (1), LOCKE 1 (1), LEBLER 1 – DaSilva 1, KEARNS (2), Hickmott (1) – Woger 1, Schofield (1), Kristler – Gaffal, Brucker, Leiler. Edző: Troy Ward
Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Hannu Järvenpää: – Nyilván szívszaggató így kikapni, és lesznek, akik azt mondják, meccsek óta ugyanaz a forgatókönyv, de szeretném kiemelni, hogy ha a csapatom nem küzd keményen hatvan percen keresztül, akkor már hamarabb elmehetett volna ez a mérkőzés.
Troy Ward: – Nagyszerűen kezdett a hazai együttes, és bár többször is képesek voltunk felállni, mégis azt gondolom, a Fehérvár volt a jobb csapat, nekünk egyszerűen csak szerencsénk volt.

1. Vienna Capitals 7 6 1 26–12 +14 20
2. Graz 7 4 1 2 29–22 +7 14
3. Klagenfurt 5 4 1 16–8 +8 13
4. Dornbirn 7 3 1 1 2 24–17 +7 12
5. Linz 7 2 1 2 2 19–18 +1 10
6. Fehérvár AV19 7 1 3 1 2 23–29 –6 10
7. Bozen Südtirol 6 2 1 1 2 14–14 0 9
8. Salzburg 6 2 1 3 21–15 +6 7