EBEL: a Volán kétszer is vezetett, mégis kikapott

2016.12.13. 22:09
A Bozen a hosszabbításban gyűrte le a Volánt (Forrás: fehervarav19.hu)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata hosszabbítás után 5–4-es vereséget szenvedett a Bozen Südtirol vendégeként az osztrák bajnokság (EBEL) alapszakaszának 30. fordulójában.

Az első harmad csak sorjáztak a Volán kapujára a lövések. Összesen 23 kísérlete volt az olasz csapatnak, de csak egy talált utat Hetényi Zoltán kapujába. A Bozen azonban nem örülhetett sokáig a 12. percben megszerzett vezetésének, ugyanis kevesebb, mint két perc alatt előbb Sofron István emberelőnyből, majd Vas János emberhátrányból lőtt gólt, így a fehérváriak 2–1-es előnnyel vonulhattak szünetre.

A második játékrészben elején gyorsan egyenlítettek a hazaiak, de az első tíz perc végén Sofron passza után Justin Maylan a kapu elé befordulva szerzett ismét vezetést emberelőnyből a Volánnak. Fehérvári vezetés helyett azonban döntetlennel vonulhattak szünetre a csapatok, miután a harmad vége előtt két és fél perccel Brodie Reid bombázott a kapuba.

A harmadik harmadban 7. percében a Bozen visszavette a vezetést, úgy, hogy háromszor próbálkozott, mire sikerült a korongot átjuttatnia Hetényin. Nagyon úgy nézett ki, hogy megszakad a Volán három meccse tartó veretlensége, de négy és fél perccel a játékrész vége előtt Maylan a kapu mögül remekül tette vissza a korongot az érkező Beauregard-nak, aki nem hibázott.

Jöhetett a hosszabbítás, azonban ami négy napja összejött a székesfehérváriaknak a Linz ellen hazai jégen, most nem sikerült. A ráadás ötödik percében Insam betalált, így a Bozen 5–4-re győzött.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ, 30. FORDULÓ
BOZEN FOXES (olasz)–FEHÉRVÁR AV19 5–4 (1–2, 2–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Bolzano, 2034
néző. Vezette: Gamper (osztrák), Piragic (horvát), Sparer (osztrák), Zgonc (szlovén)
BOZEN: Melichercik; Egger (1), Oberdörfer – Glenn (1), Everson – Glira, Seymour – Gellert; Vallerand, Metropolit, Palmieri – GANDER 1 (2), BERNARD 1 (2), KEARNEY 1 (2) – INSAM 1, Root (1), Frank – Reid 1, Oleksuk, Frigo. Edző: Tom Pokel
FEHÉRVÁR: Hetényi Z.; SCHIESTEL (1), Manavian – Orbán A., Owens – Szirányi B., Szabó D. – Láday; BEAUREGARD 1, MAYLAN 1 (2), B. Orban – Erdély, Vas J. 1, SOFRON I. 1 (1) – Sárpátki, Reisz, Szabó P. K. – Kóger D., Sarauer, Bodo (1). Edző: Benoit Laporte
Fegyelmi büntetés: végleges fegyelmi (Kóger D.)
Benoit Laporte:
– Három gólt nagy egyéni hibából kaptunk, de mindent egybevetve nem lehetek elégedetlen a srácokkal, hiszen az Innsbruck ellen és most a Bozen ellen is hátrányból kapaszkodtunk vissza. Nem szeretek veszíteni, de azt kell mondanom, büszke vagyok a fiúkra. Továbbá utálok a bírókkal foglalkozni, de most meg kell jegyeznem, hogy nem volt egyenlő a mérce…