EBEL: a Volán ismét feltámadt az Innsbruck ellen

2013.12.07. 20:01
A Volán ismét nagyot hajrázott, Sertich góllal kezdte a meccset (Fotó: Veres Viktor)
Az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) szombati játéknapján a Sapa Fehérvár AV19 hazai pályán hosszabbítás után 3–2-re legyőzte az Innsbruckot.

A két csapat múlt pénteken emlékezetes mérkőzést játszott egymással, akkor a Volán egy veszni látszó mérkőzést 0–3-ról, hosszabbítás után húzott be (4–3), ezt követően azonban a magyar csapat a Dornbirn és a Villach (hosszabbítás után) is vesztesen hagyta el a pályát.

Most azonban nagyon bekezdett a fehérvári együttes, és már 25 másodperc után vezetést szerzett! Adam Naglich és Colton Yellow Horn előkészítése után Andy Sertich volt eredményes, és mivel Hetényi Zoltán mind a 13 kapujára tartó lövést hatástalanította, 1–0-s hazai előnnyel vonultak az első szünetre a felek.

A második harmad elején jó darabig csak a kiállításokat írogathatták fel a statisztikusok, a játékrész hajrájában azonban egy perc alatt kétszer is megvillant a vendégegyüttest, előbb Alexander Hüller, majd Benedikt Schennach is betalált, így fordított az Innsbruck (1–2).

A harmadik húsz percben sem úgy tűnt sokáig, hogy betalál a házigazda, így másfél perccel a vége előtt Hetényit levitte a csapat, és érkezett ismét Yellow Horn, hosszabbításra mentve az összecsapást (2–2). Érdekesség, hogy ez előző összecsapásukon is a kapus levitele után sikerült kiharcolnia a magyar együttesnek a ráadást. Akkor 64:59-nél Tokaji góljával nyert a Volán, ezúttal azonban nem vártak a fehérváriak az utolsó másodpercig.

61:45-nél ugyanis Andy Sertich passzából Frank Banham is eredményes volt, így a Volán ismét elvesztettnek tűnt összecsapáson diadalmaskodott az Innsbruck ellen.

JÉGKORONG EBEL
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–TWK INNSBRUCK (osztrák) 3–2 (1–0, 0–2, 1–0, 1–0) – h. u.

Székesfehérvár, 2618 néző. Vezette: Berneker, M. Nikolic, K. Nikolic, Nothegger (mind osztrák)
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Varga A., SERTICH 1 (1) –YELLOW HORN 1 (1), NAGLICH (3), Magosi; Jackman (1), Pozsgai – BANHAM 1, Sarauer, Benk; Szirányi B., Tokaji – Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs.; Kiss D., Hetényi P. – Kocsis, Erdély, Nemes. Edző: Marty Raymond
INNSBRUCK: MACHREICH – PEDEVILLA, Sims – T. Donati (1), J. DONATI (1), Mössmer; Pittl, Lindner – Höller 1, Jurik (1), Salazar (1); Switzer, Stern – Hanschitz, Ulmer, SCHENNACH 1; Ebner, Frischmann – Echtler, Steiner, Hörtnagl. Edző: Daniel Naud
Gólok. 0:25: Sertich (Naglich, Yellow Horn, 1–0). 36:23: Höller (Salazar, Jurik, 1–1). 37:22: Schennach (J. Donati, T. Donati, 1–2). 58:55: Yellow Horn (Jackman, Naglich, 2–2). 61:45: Banham (Sertich, Naglich, 3–2)
Marty Raymond: – Nem voltam elégedett az első két harmaddal, mert nem küzdöttünk eléggé, és egyáltalán nem azt kaptam a csapattól, amit vártam. A harmadik játékrészben viszont összeszedte magát a társaság, ezt a játékot szeretném viszontlátni a későbbiekben is. Nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, ütköztünk, és nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítésért, ami végül sikerült. Egyértelmű leckét kaptunk: ha jól dolgozunk, annak megvan a jutalma, ellenkező esetben viszont nincs. Tanulási folyamat kellős közepén vagyunk, amihez ez a győzelem is hozzátett.
Daniel Naud: – Két nap alatt a második mérkőzésünket játszottuk, ráadásul másodszor idegenben. Tudtuk jól, hogy a Fehérvár hazai pályán erős, és jól is kezdett. Aztán fordítottunk, de a harmadik harmadban mindent beleadott ellenfelünk az egyenlítésért, amit meg is érdemelt. Vereségünk ellenére nem vagyok szomorú, mert szereztünk egy pontot, és összességében pozitív a mérlegünk a fehérváriak ellen, de ezúttal nem volt bennünk annyi energia, hogy a rendes játékidőben megszerezzük a győzelmet.