EBEL: a Volán 0-3-ról, a ráadásban nyert Innsbruckban

2013.11.29. 21:45
Tokaji Viktor egy másodperccel a vége előtt döntött (Fotó: Mirkó István, NS-archív)
Az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) pénteki játéknapján a Sapa Fehérvár AV19 idegenben 0–3-ról felállva, hosszabbításban 4–3-ról legyőzte az Innsbruckot – méghozzá a ráadás utolsó másodpercében szerzett találattal.

A Volán finoman szólva sem érkezett jó formában a találkozóra, a legutóbbi hét fellépéséből csak egyet nyert meg, a sereghajtó Olimpija Ljubljanától például háromszor is kikapott. Az Innsbrucknál azonban még így is sokkal jobban állt, a mostani ellenfél 14 pontot gyűjtve csak a 11., utolsó előtti helyen állt.

A találkozón aztán a hazaiak már a negyedik percben előnybe kerültek, emberfórból Alexander Höller vette be Rajna Miklós kapuját.

A második harmad még rosszabbul indult a Volán számára, hiszen csupán 43 másodpercig kellet várni az újabb hazai gólra, Luke Salazar egyenlő létszám mellett volt eredményes, majd a játékrész derekán ismét bevette a fehérvári kaput (3–0).

A magyar csapatnál ezt követően Bálizs Bence vette át Rajna helyét, és bár megőrizte a ketrecét, Patrick Machreich negyven percnyi játék után mind a 20 magyar lövést hatástalanította.

A 46. percben aztán megtört a rossz sorozat, Colton Yellow Horn átadása után Frank Banham szépített.
Richard Jackman két, Tokaji Viktor egy kiállítása miatt 49:33-tól 55:06-ig gyakorlatilag végig hátrányban játszott a Volán, 53:06 és 54:16 között ráadásul kettős fórban támadhatott az Innsbruck, újabb gólt azonban Kovács Csaba révén ismét az immár kiegészülő vendégek szereztek, így az utolsó bő négy percre nyílttá vált a találkozó (3–2).

Az utolsó másfél percre Bálizst is levitte a Volán, Richard Jackman pedig 59:14-nél kiegyenlített, hosszabbításra mentve az összecsapást (3–3).

Mielőtt azonban a szétlövés következett volna, 64:59-nél, azaz az utolsó másodpercben jött Tokaji Viktor és eldöntötte a meccset (3–4)!

JÉGKORONG EBEL
Innsbruck–Sapa Fehérvár AV19 3–4
(1–0, 2–0, 0–3, 0–1) – hosszabbítás után
Innsbruck, 1200
néző. Vezette: Erd, Smetana, Jonhston, Smeibidlo (mind osztrák)
INNSBRUCK:
Machreich – Sims, Pittl, T. Donati, J. Donati, Mössmer – Pedevilla, Malik (1), Höller 1, Jurik (1), Salazar 2, Stern (1), Switzer, Echtler, Steiner, Frischmann – Schramm, Ebner, Hanschitz, Huber, Hörtnagl. Edző: Daniel Naud
FEHÉRVÁR:
Rajna (BÁLIZS) – Sertich, Jackman 1 (1), BANHAM 1 (2), Yellow Horn (2), Benk – TOKAJI 1, Szirányi B., Kocsis, Sarauer (1), Magosi – Pozsgai, Varga A., Mihály Á. (1), Erdély, Kovács Cs. 1 – Kiss D., Hetényi P., Sikorcin, Vincze P. Edző: Marty Raymond
Gólok. 3:56:
Höller (Malik – emberelőny, 1–0). 20:43: Salazar (Jurik, 2–0). 30:50: Salazar (Stern, 3–0). 45:30: Banham (Yellow Horn, Jackman, 3–1). 55:46: Kovács Cs. (Mihály Á., 3–2). 59:14: Jackman (Yellow Horn, Banham, 3–3). 64:59: Tokaji (Banham, Sarauer, 3–4)
Marty Raymond:
– Nagyon büszke vagyok a fiúkra, mert az utolsó harmadban is hittek a győzelemben, szenvedéllyel játszottak. Bálizs Bence becserélése jó döntésnek bizonyult, tartást adott a többieknek, arra pedig építeni kell, hogy egy másodperccel a hosszabbítás váge előtt tudtunk nyerni. Örülök Hetényi Zoltán érkezésének. Nagyon kellett már nekünk egy kapus, mert Bálizs Bence még nem áll készen arra, hogy egyedül viselje a terheket. Rajna Miklos jó srác, de fel kell nőnie az ilyen feladatokhoz. A juniorok között visszaszerezheti az önbizalmát.

Salzburg–Villach 3–4 (0–1, 1–3, 2–0)
Linz–Klagenfurt 4–1 (0–1, 2–0, 2–0)