EBEL: a Volán bevette Bécset, először nyert idegenben

2016.10.14. 21:35
A bécsiek fennakadtak a Volánon (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Fehérvár AV19 jégkorongcsapata 4–3-ra nyert a Vienna Capitals vendégeként, ezzel megszerezte első idegenbeli győzelmét az osztrák liga mostani kiírásában.

A bécsiek támadtak többet az első harmadban, az eredmény azonban szerencsére nem ezt tükrözte. A 13. percben a David Makowskit, Erdély Csanádot és Szabó Krisztiánt is nélkülöző Volán szerzett vezetést – Chris Bodo lövésébe Andrew Sarauer ért bele –, majd 17 másodperccel az első szünet előtt növelni tudta előnyét. A védő Kalvin Sagert emberelőnyből szerezte meg első EBEL-gólját.

A második játékrész is a hazaiak mezőnyfölényét hozta, ami ekkor már a gólok eloszlásában is megmutatkozott. A Fehérvár egyszer sem volt eredményes, a bécsiek viszont kétszer is, másodszor emberelőnyből.

Az utolsó harmadban Sofron István góljával visszavette a vezetést a Volán, majd Adam Courchaine-nek köszönhetően újra kétgólos volt az előny. Megnyugodni azonban nem lehetett, hiszen 15 másodperc elteltével jött a szépítő bécsi találat. Többre viszont nem futotta a hazaiak erejéből, a magyar csapat ezzel négy vereség után újra győzni tudott az EBEL-ben, ebben az idényben először idegenben.

JÉGKORONG, EBEL
VIENNA CAPITALS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 3–4 (0–2, 2–0, 1–2)
Bécs, 3450
néző. V: Lemelin (amerikai), Nikolic, Gatol, Seewald (osztrákok)
VIENNA: Kickert – Fraser, Bowman – Brocklehurst (1), McKiernan (1) – Hackl, Lakos – Nissner, Peter – Pollastrone, Holzapfel, Ferland (2) – Wukowits, Vause, Nödl 1 – Rotter, Sharp 1, Tessier 1 – Bauer, Fischer, Grosslercher. Edző: Serge Aubin
FEHÉRVÁR: RAJNA – Owens, Manavian – SAGERT 1, Szabó D. – Szirányi B., Orbán A. (1) – Szaller – Courchaine 1, Vas J., Maylan – Kóger D. (1), SARAUER 1 (1), Bodo (1) – Sárpátki, B. Orban (1), Sofron 1 – Vincze P., Kocsis (1), Reisz. Edző: Benoit Laporte
Znojmo (cseh)–Linz (osztrák) 5–2, Ljubljana (szlovén)–Graz (osztrák) 2–1 – h. u., Klagenfurt (osztrák)–Bozen (olasz) 1–3, Villach–Innsbruck (osztrák) 6–5 – h. u.

1. Salzburg 9 6 1 2 31–19 +12 19
2. Vienna Capitals 9 5 2 2 31–22 +9 19
3. Bozen Südtirol 9 5 1 1 2 28–24 +4 18
4. Linz 9 4 2 1 2 36–25 +11 17
5. Innsbruck 9 3 2 3 1 38–33 +5 16
6. Villach 9 3 2 2 2 32–23 +9 15
7. Graz 9 3 1 2 3 22–19 +3 13
8. Znojmo 9 3 1 1 4 20–30 –10 12