EBEL: a Városliget nem hozott szerencsét a Volánnak

2016.12.28. 22:22
Az utolsó harmadban a kék mezes fehérváriak már csak nyomozták a korongot (Fotó: Veres Viktor)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata 8–2-re kikapott a Red Bull Salzburgtól a Városligetben az EBEL szerdai játéknapján, az idei Winter Classic keretein belül.

Kóger Dániel góljával hamar megszerezte a vezetést a Volán, de 17 másodperc elteltével már érkezett is az egyenlítő találat. Hasonlóan gyors gólváltást láthatott az ideiglenesen felhúzott városligeti aréna közönsége tíz perccel később, azzal a különbséggel, hogy ekkor Kóger válaszolt egy salzburgi gólra.

A második harmadban nemcsak a lövések száma esett vissza, hanem a góloké is, egészen pontosan nullára.

Izgalmasnak ígérkezett tehát a záró játékrész, ehelyett az idénybeli eddigi legnagyobb vereségét szenvedte el a Fehérvár, amely 6–0-ra bukta el a harmadik 20 percet.

EBEL
FEHÉRVÁR AV19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 2–8 (2–2, 0–0, 0–6)
Városligeti Műjégpálya, 4253
néző. V: Babic, Smetana (osztrák), Nagy A., Soós D.
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Owens, Vernace – Szirányi B. (1), Szabó D. – Schiestel, Manavian – Kocsis, Szaller – KÓGER D. 2, Maylan, Beauregard – Erdély, Sarauer, Bodo – B. Orban, Vas J. (1), Sofron I. – Szabó P. K., Reisz, Sárpátki. Edző: Benoit Laporte
SALZBURG: Gracnar – Sondell, Raymond – Jakubitzka, Trattnig 2 (1) – Viveiros, Kutlak (2) – Raffl 2 (1), Duncan 1 (2), Herburger 1 (2) – Welser 1, Thomas (2), Rauchenwald – Cijan 1, Schiechl (1), Kristler – Kainz, Winkler, Hochkofler. Edző: Greg Poss
Benoit Laporte:
– A Salzburg a liga leggazdagabb csapata, borzasztóan erős kerettel, mi pedig ahelyett, hogy a saját játékunkat játszottuk volna, mint az elmúlt meccseken, valamiért elhittük, hogy ha átvesszük az osztrákok stílusát, fel tudjuk venni velük a versenyt. Hiába próbáltam a szünetben hatni a játékosaimra, ha nincs meg a kellő koncentráció, a meccs közben már nagyon nehéz változtatni.
Greg Poss: – Remek volt a körítés és a hangulat, örülök, hogy ilyen speciális környezetben sikerült nagy győzelmet aratnunk. A Fehérvár jó csapat, a szezonban már kétszer is legyőzött minket, tudtuk, hogy oda kell figyelni. Végig sok helyzetet alakítottunk ki, de csak az utolsó harmadban születtek belőlük gólok. Ezzel a nagyarányú sikerrel önbizalmat is szereztünk, ami külön örömteli, mert ezzel voltak gondjaink az elmúlt hetekben.