EBEL: a listavezető túl erősnek bizonyult Fehérváron

2018.01.03. 20:57
A Fehérvár erejéből csak a szépítésre futotta a Vienna ellen (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV 19)
A listavezető Vienna Capitals elvitte a pontokat Fehérvárról az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 36. fordulójában: a bécsiek 5–1-re győztek.

Egy kivédekezett emberhátránnyal kezdte a mérkőzést a Fehérvár, de pillanatokkal azután, hogy kiegészültek a hazaiak, a vendégek megszerezték a vezetést. Nem tudta kihozni saját harmadából a megszerzett korongot a házigazda, a bécsiek lecsaptak rá, és Rafael Rotter passzát Philippe Lakos vágta a jobb alsóba. Alig két perccel később Taylor Vause révén újra betalált a Capitals. (0–2)

A második harmadban felélénkült a játék, a két csapat összesen 25 kapura lövéssel próbálkozott (14–11-es elosztásban az osztrákok javára), gólt azonban ezúttal is csak a vendégek tudtak szerezni. Kelsey Tessier öt és fél perc után vette be Rajna Miklós kapuját, majd Vause másodszor volt eredményes a meccsen – gyakorlatilag eldöntötte a találkozót a címvédő. (0–4)

A záró játékrészben pazarul kezdett a Fehérvár: 18 másodperc elteltével, emberelőnyben a francia hátvéd, Antonin Manavianszépített. A bécsi együttes néhány perccel később visszaállította a négygólos különbséget, a túloldalon is egy hátvéd, Ryan McKiernan lőtt gólt, egy lecsorgó korongot pofozott a hálóba. (1–5)

A Fehérvár – melynek kapusa, Rajna 32 védéssel vétette észre magát – ebben a szezonban negyedszer találkozott a listavezető Viennával, és a harmadik vereségét szenvedte el.

JÉGKORONG, EBEL
36. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV19–VIENNA CAPITALS (osztrák) 1–5
(0–2, 0–2, 1–1)
Székesfehérvár, 3065 néző. V: Babic, Bulovec (szlovén), Németh M., Hribar (szlovén)
FEHÉRVÁR: Rajna – Stipsicz, Vidmar – Uotila, Manavian 1 – B. Palin (1), Szabó D.
LoVecchio, Hári J., Erdély – Luttinen, Latendresse (1), Gilbert – Kóger D., Music, Reisz – Vincze P., Kocsis, Kiss Zs. Edző: Hannu Järvenpää
VIENNA: Lamoureux – Brocklehurst, McKiernan 1 – Fraser, Klubertanz (1) – Hackl, P. Lakos 1 – Grosslercher
Pollastrone, Holzapfel, Schneider – Nödl (1), Vause 2, Rotter (2) – Wukovits (1), Sharp (1), Tessier 1 – Fischer (1), Nissner, Hartl (1). Edző: Serge Aubin
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hannu Järvenpää: –
A meccs előtt beszéltünk arról, hogy segítenünk kell a kapusunkat, Rajna Miki mégsem kapta meg a kért támogatást. A Vienna az egyik, ha nem a legjobb csapat a mezőnyben, ugyanakkor többet szerettünk volna adni szurkolóinknak, ami nem sikerült, ezért szomorú vagyok. Ám a nap csütörtökön is felkel, és pénteken talán jobban teljesítünk Linzben. Védekezésben és támadásban is fejlődnünk kell, mert ezúttal idegesek voltunk, aminek a végére kell járnom. Legközelebb sem mi leszünk az esélyesek, ezért alázatosnak kell lennünk és egyszerűen játszanunk.
Serge Aubin: – Szilveszter táján akadt egy-két nehéz mérkőzésünk, sokat is utaztunk, úgyhogy elégedett vagyok a teljesítményünkkel, főleg az első két harmadban megszerzett négygólos előnnyel. Természetesen számítottunk arra, hogy a Fehérvár meg fogja nyomni a végét, az előnyünk birtokában mégis kényelmesen be tudtuk fejezni a meccset.