EBEL: a Fehérvár négy gólt kapott a Bozentől

2016.10.08. 20:02
Rajna Miklós jól védett, de nem tudta megakadályozni a vereséget (Fotó: Koncz György)
A Fehérvár AV19 4–1-es vereséget szenvedett a Bozen Südtirol vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) szombati játéknapján.

Benoit Laporte vezetőedző több helyen módosított a sorok összeállításán a pénteki, Innsbruck elleni 6–3-as vereséghez képest, de a felforgatás nem hozta meg a várt hatást a Bozen Südtirol ellen, amely hét forduló után az ötödik helyen állt a tabellán.

A bolzanói mérkőzésen – amelyet 2355-en tekintettek meg a helyszínen – a nyolcadik percben szerzett vezetést a hazai gárda, miután Travis Oleksuk jól ért bele egy távoli lövésbe. 1–0

A második harmad kiegyenlített játékot igen, de gólt nem hozott, a harmadikban pedig ismét a dél-tiroliak voltak eredményesek: Andrew Yogan megkerülte a kaput, majd az üresen érkező Brodie Reid elé tálalt. 2–0

Néhány perccel később szépített a magyar együttes: David Makowski lövése kijött, a kipattanót Andrew Sarauer ütötte be. 2–1

A hajrá nem hozott szerencsét a Volánnak: szűk három perccel a vége előtt a Bozen emberelőnyben talált be, majd az utolsó minutumban az üres kapuba is gólt ütött a házigazda, így 4–1-re győzött.

JÉGKORONG
Osztrák liga (EBEL)

BOZEN SÜDTIROL (olasz)–FEHÉRVÁR AV19 4–1 (1–0, 0–0, 3–1)
Bozen/Bolzano,
2355 néző. V: Berneker (osztrák), Kincses, Németh M., Rakovic (szlovén)
BOZEN: J. W. SMITH
Egger, Oberdörfer – Everson, GLENN (2) – Seymour, Glira – Gellert, Marchetti
Frigo (1), Yogan (1), REID 1 – Insam, Root, Frank – Kearney, Bernard 1, Gander – Palmieri 1, OLEKSUK 1 (2), Vallerand
Edző: Tom Pokel
FEHÉRVÁR: RAJNA
Sagert, Makowski (1) – Owens, Manavian – Szirányi B., Szabó D. – Orbán A.
Kóger D., Sarauer 1, Sárpátki – Courchaine, Vas J., Maylan – Bodo, B. Orban, Sofron I. – Reisz, Kocsis, Szabó P. K.
Edző: Benoit Laporte
További eredmények: Innsbruck–Znojmo (cseh) 2–3 – szétlövéssel, Dornbirn–Ljubljana 4–2. Vasárnap: Linz (osztrák)–Salzburg (osztrák), 15.30. Graz (osztrák)–Klagenfurt (osztrák), 17.30. Vienna (osztrák)–Villach (osztrák), 17.30