EBEL: a Fehérvár jó kezdés után kikapott Bécsben

2017.12.28. 21:38
A fehérvári kaput védő Macmillan Carruth nem unatkozott (erstebankliga.at)
A Fehérvár AV19 jégkorongcsapata 5–2-re kikapott a listavezető Vienna Capitals vendégeként az EBEL alapszakaszának 33. fordulójában.

Az első harmadban a bécsiek több mint kétszer annyit lőttek kapura, mint a Fehérvár (21–9), és kevesebbet voltak emberhátrányban (4, ill. 6 perc), ám így is örülhettek neki, hogy 2–2-vel vonulhattak szünetre. A magyar csapat ugyanis Kiss Zsombor és David Gilbert góljával 2–0-ra meglépett, a hazaiak aztán egy perc alatt két emberelőnyös találattal egyenlítettek.

A második játékrész hasonlóan nagy hazai mezőnyfölényt hozott, és ezt sajnos már az eredmény alakulása is tükrözte, a Capitals 4–2-re fordított.

A záró harmadban sokáig nem változott az állás, végül egy üres kapus góllal alakult ki az 5–2-es végeredmény.

JÉGKORONG, EBEL
VIENNA CAPITALS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 5–2 (2–2, 2–0, 1–0)
Bécs, 5000
néző. V: Kincses, Smetana, Gatol (mindkettő osztrák), Németh M.
VIENNA: Tschrepitsch – Fraser, Klubertanz – Hackl, McKiernan 1 (1) – Cuma, Brocklehurst (1) – Nissner, P. Lakos – Pollastrone, Holzapfel 1, Schneider 1 – Wukovits, Sharp 1, Tessier – Nödl, Vause, Rotter (1) – Fischer 1 (1), Grosslercher, Hartl. Edző: Serge Aubin
FEHÉRVÁR: Carruth (Rajna) – Stipsicz, Vidmar – Uotila, Manavian – Harty, Szabó D. – Szaller – Kóger D. (1), Hári J. (1), Erdély – Luttinen, Latendresse (1), Gilbert 1 – Vincze P., Music, Reisz – Vizi, Kocsis, Kiss Zs. 1. Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hannu Järvenpää:
– Egy ilyen jó csapat ellen, mint a Bécs, nem szabad ennyi kiállítást összeszedni, játékosai tudják, mit csinálnak, kiváló a keret összetétele. Végül az emberelőnyünkben kapott találat „csinált ki" minket, pedig egyenlő létszámban egész jók voltunk, ám a speciális játékban megvertek minket. A Linz ellen bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk a legjobbak ellen is jól teljesíteni, ide is optimistán jöttünk, és úgy érzem, fejlődünk.

További eredmények: Innsbruck (osztrák – Kevin Wehrs)–Dornbirn (osztrák) 1–2, Klagenfurt (osztrák)–Villach (osztrák – Andrew Sarauer, Sofron István) 3–2, Linz (osztrák)–Znojmo (cseh) 2–1, Salzburg (osztrák)–Bolzano (olasz) 2–1, Zagreb (horvát)–Graz (osztrák) 3–1

1. Vienna Capitals 32 22 1 3 6 107–67 +40 71
2. Klagenfurt 33 20 1 1 11 95–76 +19 63
3. Linz 33 17 2 3 11 111–94 +17 58
4. Salzburg 33 17 3 13 112–92 +20 57
5. Dornbirn 33 13 3 5 12 95–93 +2 50
6. Innsbruck 33 13 3 3 14 104–100 +4 48
7. Medvescak Zagreb 32 12 2 4 14 91–99 –8 44
8. Fehérvár AV19 33 10 5 2 16 78–110 –32 42