EBEL: a Fehérvár idegenbeli győzelemmel kezdte az évet

2018.01.01. 19:56
Hári János emberhátrányban talált be (Fotó: erstebankliga.at)
A Fehérvár AV19 4–1-re győzött Znojmóban az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) újévi játéknapján.

December 30. után találkozott újra a két csapat, két nappal ezelőtt a Fehérvár hazai pályán szétlövésben győzött. Ezúttal a 7. percben a Znojmo szerezte meg a vezetést, és az első harmadot 1–0-s előnnyel zárta.

A második játékrészben David Gilbert egyenlített, Olivier Latendresse is betalált azonos létszámnál, majd Hári János emberhátrányban villant, ezzel 3–1-re fordított a Volán.

A záró harmadban nagy erőkkel támadott a Znojmo, de Macmillan Carruth eszén nem tudott újra túljárni. Gilbert ellenben az 59. percben megszerezte önmaga második, a Fehérvár negyedik gólját, ezzel eldöntve a találkozót. A magyar csapat november 17. után nyert meg újra idegenben a rendes játékidőben EBEL-találkozót.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 35. FORDULÓ
ORLI ZNOJMO (cseh)–FEHÉRVÁR AV19 1–4 (1–0, 0–2, 0–2)
Znojmo, 2478
néző. V: Baluska (szlovák), Kincses, Kaspar (osztrák), Soós
ZNOJMO: Schwarz – Tejnor, Stehlík – Lattner 1, Zajíc – Biro, Plutnar – Boruta, Csamangó – Miller, Bartos, Guman – Novák, Plihal, Yellow Horn – Spacek, Matus, Mrázek – Beroun, Raska (1), Nemec. Edző: Roman Simícek
FEHÉRVÁR: Carruth – Stipsicz, Vidmar – Uotila, Manavian (1) – B. Palin (1), Szabó D. – LoVecchio, Hári J. 1, Erdély – Luttinen (1), Latendresse 1 (1), Gilbert 2 – Kóger D. (1), Music, Reisz – Vincze P., Kocsis, Kiss Zs. Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hannu Järvenpää:
– Kemény csata volt, főleg az első harmadban a nagy lövéskülönbség miatt. A blokkok és Carruth teljesítménye lett a kulcs a győzelemhez, ami a jó csapatmunka eredménye. Hári emberhátrányos találata nagyon fájhatott a Znojmónak, de összességében mi voltunk az élesebbek.

További eredmények: Salzburg–Dornbirn 1–0, Linz–Vienna Capitals 5–4 – h. u., Klagenfurt–Medvescak Zagreb 3–4 – h. u., Villach–Graz 5–2, Innsbruck–Bozen Südtirol 3–2 – sz.

1. Vienna Capitals 34 23 1 4 6 114– 74 +40 75
2. Klagenfurt 35 20 1 2 12 100– 83 +17 64
3. Salzburg 35 19 3 13 121– 95 +26 63
4. Linz 35 17 3 3 12 118–101 +17 60
5. Innsbruck 35 14 4 3 14 109–103 +6 53
6. Dornbirn 35 13 3 5 14 98–102 –4 50
7. Medvescak Zagreb 34 13 3 4 14 98–104 –6 49
8. Fehérvár AV19 35 11 6 2 16 85–113 –28 47