EBEL: a Fehérvár gólt nem, pontot viszont szerzett

2017.01.29. 19:50
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata hosszabbításban 1–0-ra kikapott a Dornbirn vendégeként az EBEL középszakaszának 4. fordulójában.

A Fehérvár az első két mérkőzését megnyerte a Dornbirn ellen az alapszakaszban, a másik kettőt viszont elveszítette, 2–0-ra, illetve 4–0-ra. A Volán most sem tudta mattolni az osztrák csapatot, ennek fényében pozitívumként könyvelhetjük, hogy így is sikerült pontot szerezni. Hetényi Zoltán 34 lövést hárított, a 35.-et már nem tudta, a kanadai Brock McBride a hosszabbítás negyedik percében lőtte a hazaiak győztes gólját.

JÉGKORONG, EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, 4. FORDULÓ
DORNBIRNER EC (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 1–0 (0–0, 0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Dornbirn, 1831
néző. V: Gruber, Nikolic, Pardatscher (mindhárom osztrák), Zgonc (szlovén)
DORNBIRN: HARDY – Schmidt (1), MAGNAN (1) – Connelly, Caruso – Crawford, Siutz – Grabher Meier, Arniel, D'Alvise – Macierzynski, MCBRIDE 1, Sylvester – Livingstone, Häußle, Petrik – Haberl, Ban, Konradsheim. Edző: Dave MacQueen
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Sagert, MANAVIAN – Schiestel, Owens – Szirányi, Orbán A. – Szabó D. – Sofron, Vas J, Kóger – Bodo, Sarauer, Erdély – Sárpátki, Maylan, B. Orban – Vincze, Reisz, Beauregard. Edző: Benoit Laporte
Felsőház. Bozen (olasz)–Innsbruck (osztrák) 8–5, Klagenfurt (osztrák)–Red Bull Salzburg (osztrák) 1–3, Black Wings Linz (osztrák)–Vienna Capitals (osztrák) 5–3.
Alsóház. Olimpija Ljubljana (szlovén)–Graz 99ers (osztrák) 4–1, Orli Znojmo (cseh)–Villach SV 4–2