EBEL: a Fehérvár egy pontot a listavezetőtől is szerzett

2016.12.16. 21:33
Nem volt egyszerű dolguk a fehérváriaknak a bécsi kapu előtt (Fotó: Szabó Miklós)
A Fehérvár AV 19 hazai jégen 3–2-re kikapott a Vienna Capitalstól az osztrák profi élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján, de azzal, hogy hosszabbításra késztette az éllovast, szerzett egy pontot.

A kapura lövések tekintetében inkább a bécsieknek álló, de gól nélkül végződő első harmadot követően a fehérváriak szerezték meg a vezetést: a második játékrész 4. percében Vas János visszatett korongját Orbán Attila vágta a hálóba (1–0).

A harmadik húsz perc kezdetén Rafael Rotter éles szögből Hetényi Zoltán válla fölött a hálóba bombázott (1–1), sőt kilenc perccel később a vezetést is megszerezte csapatának (1–2). Nem egészen két perccel később Drew Schiestel egyenlített (2–2).

Jöhetett a hosszabbítás, amelynek harmadik percében sajnos az osztrák csapat ütött gólt: egy kipattanó korongot Jamie Fraser kotort a kapuba a kiszolgáltatott Hetényi lábvédője alatt – győzött a Capitals (2–3).

A bécsi csapat sorozatban hatodszor nyert Székesfehérváron, 650 napja veretlen a Raktár utcában.

JÉGKORONG, EBEL

FEHÉRVÁR AV19–VIENNA CAPITALS (osztrák) 2–3 (0–0, 1–0, 1–2, 0–1) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 3181
néző. V: Gruber (osztrák), Piragic (szlovén), Németh (magyar), Zgonc (szlovén)
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – SCHIESTEL 1, Manavian – Owens, ORBÁN A. 1 – Szabó D., Szirányi – Szaller; SOFRON (1), Vas J. (1), Erdély – Beauregard, Maylan, B. Orban – Bodo, Sarauer (1), KÓGER (1) – Szabó P. K., Reisz, Sárpátki. Edző: Benoit Laporte
VIENNA: LAMOREAUX – Bowman (1), FRASER 1 – Brocklehurst, Cuma (1) – Lakos, Hackl – Wolf; Tessier, Sharp, Fischer – Ferland, Holzapfel (1), POLLASTRONE – ROTTER 2, Vause, NÖDL (1) – Großlercher, Bolterle, Bauer. Edző: Serge Aubin
Gólütők:
Orbán A. (23.17 – 1–0), Rotter (45:30 – 1–1), Rotter (54:16 – 1–2), Schiestel (56:07 – 2–2), Fraser (62:49 – 2–3)
Kapusok:
Hetényi 94.8%, ill. Lamoreaux 94.6%
Lövések: 37 (10, 15, 10, 2), ill. 58 (17, 19, 19, 3)
Emberelőnyök: 1/– (–, 1/–, –, –), ill. 2/– (1/–, –, 1/–, –)
Büntetőpercek: 4 (2, –, 2), ill. 2 (–, 2, –)
Benoit Laporte:
– Összességében nagyon büszke vagyok a játékosokra, hiszen vesztes helyzetből is visszajöttünk. Ez a játék a döntésekről szól, most két kapott gólnál is rossz döntést hozott két légiós játékosom. De nincs mit tenni, a liga legjobb csapata ellen játszottunk.
Serge Aubin: – A Fehérvár nagyon keményen dolgozott, kollégám remekül felkészítette a csapatát, így nagy öröm, hogy nyerni tudtunk. Kiválóan kezdtük a meccset, rengeteg helyzetünk volt, de egy nagyszerű kapussal találtuk szembe magunkat, és nem is sikerült előtte takarnunk rendesen a kilátást. A harmadik harmadban ismét kemény munkát végeztünk, ez meghozta a gyümölcsét, a két pontnak nagyon örülünk.