EBEL: a Fehérvár 7–3-as vereséggel zárta a szezont

2017.02.21. 22:02
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata a Villach otthonában elszenvedett 7–3-as vereséggel zárta 2016–2017-es szereplését az EBEL-ben.

A rájátszásra már egyik csapatnak sem volt esélye, a búcsú a Villachnak sikerült jobban, a tartalékos fehérváriak mindhárom találatukat a záró harmadban szerezték. Andrew Sarauer kétszer, Thomas Beauregard egyszer volt eredményes.

JÉGKORONG EBEL
RÁJÁTSZÁS, 10. FORDULÓ
ALSÓHÁZ
VILLACH SV (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 7–3 (2–0, 3–0, 2–3)
Villach, 2391 néző. V: Berneker (osztrák), Kincses (magyar), Soós (magyar), Sparer (osztrák)
VILLACH:
Herzog – Wehrs (1), Hunter – Kreuter (1), Labrecque – Schlacher (1), Mühlstein 1 – Verlic 1, Locke (2), Urbas 1 (1) – Petrik 2, Johner (2), Kromp (1) – Nageler, Platzer, Leiler – Brunner 1 (1), McGrath (2), Jennes 1. Edző: Greg Holst
FEHÉRVÁR:
Hetényi – Manavian, Sagert – Owens, Szirányi – Bodo (2), Sarauer 2, Reiter A. – Szita, Maylan (1), B. Orban (1) – Schiestel, Beauregard 1, Korbuly. Edző: Benoit Laporte
Kiállítások:
4, ill. 16 perc
Benoit Laporte: –
Tizenhárom játékossal és két kapussal utaztunk Villachba, ebből hárman egész szezonban a Mol Ligában játszottak. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a srácok végig keményen küzdöttek, megtettek mindent, amit tudtak. Az eredménytől függetlenül jó volt látni, hogy a tapasztalt játékosok hogy segítik a fiatalokat, és ahelyett, hogy tíz-tizenöt gólos vereséget szenvedtünk volna, ilyen kevés játékossal is küzdöttünk a gólszerzésért. Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, fontos volt, hogy a harmadik harmadot megnyertük.