EBEL: a Fehérvár 11 gólos meccsen kapott ki a Salzburgtól

2018.10.21. 19:55
Tero Koskiranta (kékben) egy gólt bűvészkedett össze (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A Fehérvár AV19 saját közönsége előtt 7–4-re kikapott a Salzburgtól az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 12. fordulójában.

A Fehérvár a legkevésbé sem kellemes emlékekkel készülhetett a mérkőzésre, hiszen szeptember 30-án 9–0-s vereséget szenvedett Salzburgban, ráadásul osztrák riválisával szemben a legutóbbi négy mérkőzésének mindegyikét elveszítette. A Volán negatív szériája sajnos nem ezen az estén szakadt meg a Salzburg ellen.

A vendégek az első 13 percben két emberelőnyös góllal 2–0-s előnyre tettek szert, ám a fehérváriak Sarauer Andrew révén szépítettek. A második játékrész végén úgy tűnt, hogy az osztrákok 23 másodperc leforgása alatt szerzett újabb két találatukkal eldöntötték a meccset (1–4), de a magyar csapat a záró harmad elején egy percen belül kétszer is beköszönt – Sarauer és Erdély Csanád jóvoltából –, így izgalmassá vált a folytatás (3–4).

A legfőbb különbséget a két csapat között az emberelőnyös helyzetek megjátszása jelentette: míg a fehérváriak hét létszámfölényes szituációjukból csak egy gólt ütöttek, addig az osztrákok a tízből hatot, ebből hármat a harmadik harmad közepén (3–7).

Az utolsó szót a fehérváriak mondták ki, de a pontszerzésre ekkor már nem volt esélyük (4–7).

A Volán egymás után negyedszer kapott ki – a Salzburgtól sorozatban ötödször –, míg az osztrák együttes a legutóbbi hét meccséből hatot megnyert.

JÉGKORONG EBEL
12. FORDULÓ

FEHÉRVÁR AV19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 4–7 (1–2, 0–2, 3–3)
Székesfehérvár, 3013
néző. V: Zrnic, Piragic, Zgonc, Pagon (szlovénok)
FEHÉRVÁR: Carruth – Stipsicz, Tikkanen (1) – Harty, Szabó D. – Caruso, Meland – Láday – ERDÉLY CS. 1 (1), SARAUER 2, Sofron – Kóger D., Hári J. (1), Kuralt – Luttinen, Koskiranta 1, Sille Timotej – Reisz. Edző: Hannu Järvenpää
SALZBURG: Michalek – Heinrich (2), Viveiros – Raymond, Stajnoch – Pallestrang, Trattnig – Jakubitzka, Hochkofler (1) – Raffl 1, DUNCAN 3, HUGHES (4) – Herburger, Rauchenwald (1), Harris 1 – Gazley 1, Van de Velde, Huber – Baltram 1, Winkler, Wappis. Edző: Greg Poss
Kiállítások: 24, ill. 16 perc
Hannu Järvenpää:
– Rendkívül csalódott vagyok. Az eredményt nagyban befolyásolta a temérdek kiállítás. Nem ez volt a legjobb napunk és teljesítményünk, de ezzel nem voltunk egyedül a csarnokban...
Greg Poss: – Az eredmény nem tükrözi hűen, ami a jégen történt. Szerencsére az emberelőnyös játékunk hatékony volt és a kapusunk is kiemelkedően teljesített, így tudtunk nyerni, mert különben a Fehérvár nagyon veszélyesen támadott.