Bécsi áramszünet és Volán-vereség

2010.10.17. 20:57
Martz még az első harmadban egyenlített (Fotó: Tumbász Hédi, NS-archív)
Az osztrák jégkorongligában (EBEL) a Sapa Fehérvár AV 19 7–3-as vereséget szenvedett a Vienna Capitals otthonában. Az első harmad még Volán-vezetéssel zárult, a mérkőzés többször félbeszakadt áramszünet miatt és végül a hazai csapat legyőzte a több kulcsemberét nélkülöző magyar együttest.

Nem várta jó előjelekkel a bécsi túrát a Volán, ugyanis egy teljes sornyi hiányzója volt Ulf Weinstock együttesének. Mihály Árpád eltiltását tölti (emellett betegséggel és sérüléssel is küzd), Horváth András könyöke még mindig nem jött rendbe, Juraj Durco kezét be kellett gipszelni a pénteki találkozót követően, Benk András a fejére kapott egy ütést, Jobb Dávidnak pedig a vállával vannak problémái.

A farmcsapat legjobbja, Hajós Roland viszont a „nagyokkal" tarthatott, a harmadik sorba nevezte az edzői stáb Holéczy Roger és Fekete Dániel mellé.

A két csapat ebben a szezonban eddig egyszer találkozott egymással, szeptember 24-én Székesfehérváron, súlyos, 7–2-es vereséget szenvedett a Volán.

A bécsi mérkőzés sem kezdődött jól, kilenc másodperc elteltével emberhátrányba került a magyar bajnok, amit ugyan még sikerült kivédekezni, de az ötödik percben Francois Fortier vezetést szerzett a Vienna Capitals számára.

A Volán még az első harmadban átvette a vezetést, Nathan Martz, majd – a videó tanulsága szerint – Ladányi Balázs volt eredményes.

A második játékrészt emberelőnyben kezdte a Sapa Fehérvár AV 19, és ahelyett, hogy kihasználta volna, nem sokkal a leteltét követően gólt kapott. Két perc sem telt el, és ismét vezetett a Volán: a szintén apróbb sérüléssel bajlódó, de a játékot vállaló Sofron István passzát Vas Márton lőtte a bécsiek kapujába.

Még a második húsz perc során Orbán Attilát állították ki a játékvezetők, ezt követően pedig furcsa eset történt: a bécsi Schultz-Halléban áramszünet miatt a bírók félbeszakították a mérkőzést. A folytatásban nem sikerült kivédekezni az emberhátrányt, Benoit Gratton megszerezte a Capitals egyenlítő gólját, majd tovább nőtt a Volán hátránya, a második harmad 5–3-as hazai vezetéssel zárult.

A harmadik harmadban Tommi Satosaari váltotta Hetényi Zoltánt a Volán kapujában, és az újabb áramszünetet újabb két Capitals-gól követte, így 7–3-as Volán vereség lett a bécsi túra vége.

EBEL
VIENNA CAPITALS–SAPA FEHÉRVÁR AV19 7–3 (1–2, 4–1, 2–0)
VIENNA CAPITALS: Hauser – Bjornlie, P. Lakos, Rotter, Gratton, Fortier – Rebek, Oraze, Jakobitsch, M. Rodman, D. Rodman – Casparsson, Bouchard, Ulmer, Pinter, Kraxner – Schweda, Dolezal, Ofner, Nageler
SAPA FEHÉRVÁR AV 19: Hetényi Z. (Satosaari) – Maklári, Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Orbán, Kranjc, Palkovics, Martz, Kovács Cs. – Hegyi II Á., Ackeström, Hajós, Holéczy, Fekete D. – Fodor Sz., Nagy G., Vaszjunyin
Bécs, 3720 néző Vezette: Graber, Mathis, Siegl (mindhárom osztrák)
Gólok: 4:05: Fortier (Bjornlie, Rotter, 1–0). 15:21: Martz (Palkovics, Ackeström, 1–1). 19:26: Ladányi (Sofron, Tokaji, 1–2). 21:06: Pintef (Ofner – emberhátrány, 2–2). 22:58: Vas M. (Sofron, 2–3). 28:51: Gratton (Fortier, Rotter – emberelőny, 3–3). 32:13: Rebek (D. Rodman, CAsparsson – kettős emberelőny, 4–3). 38:58: Bouchard (Gratton – ee., 5–3). 48:27: Gratton (Fortier, Bouchard, 6–3). 54:34: Ulmer (Pinter, Fortier, 7–3)
Kiállítások: 4 perc+10 perc fegyelmi (P. Lakos)+végleges fegyelmi (P. Lakos), ill. 16 perc