Az ultimátum fele letudva: a Fehérvár nyert Linzben

2012.09.23. 19:43
Bálizs Bence remek teljesítménnyel járult hozzá a Volán második sikeréhez a szezonban (Fotó: NS-archív, Szabó Miklós)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 6. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 háromgólos győzelmet aratott Linzben, így a csapat és a szakmai stáb fölött lebegő négypontos ultimátum felét már magukénak tudhatják a fehérváriak, és a fennmaradó két ponthoz még további két meccsük van.

1. harmad

Kevin Primeau kapuscserére határozta el magát: Linzben – a szezonban második alkalommal – nem Adam Munro, hanem Bálizs Bence kezdett a fehérváriak kapujában. A 3. fordulóban a Znojmo ellen ez a taktikai húzás szerencsét hozott, egyetlen szezonbeli győzelmét akkor aratta a Volán.

A vendégek három kiállítással kezdtek, majd a harmadikra büntetőpadra száműzött, de már visszatért Sofron István a 18. percben vezetést szerzett a fehérváriaknak. Hiába borult fel a pálya, mindez az eredményben fordítottan jelentkezett. A Bálizs részéről tizenhat védett lövést hozó harmadot Frank Banham második felvonásra áthúzódó kiállítása zárta (0–1).

2. harmad

SZAVAZÁS

Az alsóházba jutó Volán negyeddöntős lesz-e az EBEL 2012–2013-as szezonjában?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Miután kiegészült a vendégcsapat, újabb gólt ért el: Benk András is betalált Alex Westlund kapujába. Megzavarodtak a házigazdák, ezt pedig újabb góllal büntette a fehérvári együttes: Eric Johansson is feliratkozott a gólszerzők közé. A linziek a negyedik bekapott gól után – a védő Pozsgai Tamás érdeme – kapust cseréltek: Westlund helyét a ketrec előtt Lorenz Hirn foglalta el. Bő hat perc alatt szerzett három góljával a Volán óriási lépést tett a két pont felé. Mivel a kedvét és motivációját lassacskán elveszítő Linz változatlanul nem talált fogást a Volánon – és Bálizson –, a záró harmadhoz érve négy gól volt a vendégek előnye (0–4).

3. harmad

A 49. percben aztán mégis meglőtték becsületgóljukat a házigazdák, az idő azonban nem nekik, hanem a fehérváriaknak dolgozott. Miután újabb linzi találat nélkül peregtek a következő percek, így a hajrára már nem maradt sok izgalom (1–4).

A Salzburg elleni múlt heti óriási pofont (2–9) követően az Ocskay Gábor irányította fehérvári klubvezetés nem büntetett, viszont az elkövetkezendő négy bajnokira négypontos ultimátumot szabott ki. A négyből két meccs elment, a pontok felét magáénak tudhatja a Volán. Mindez azt jelenti, hogy a hátralévő két meccsen további két pontot kell szereznie a fehérvári alakulatnak, különben a szakmai stáb és a keret tagjai a beígért, igaz, nem részletezett retorzióra számíthatnak. A Volán sorsolása nem könnyű: pénteken a Klagenfurthoz látogat, vasárnap a Villachot fogadja.

ÉNEKES LAJOS: "NAGY SZÜKSÉGÜNK VOLT A GYŐZELEMRE"
EBEL, ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 1–4 (0–1, 0–3, 1–0)
Linz, 3750 néző. V: Bogen (osztrák), Fajdiga, Hribar (mindkettő szlovén), Hollenstein (osztrák)
LINZ: Westlund (Hirn) – Murphy, Hedlund, Baumgertner, Oullette, Leahy – Dorion, MacDonald, Grabher Meier, Hisey, Engelhardt – R. Lukas, Mitterdorfer, Lebler, Oberkofler, Mairitsch – Mayr, Scholz, Spannring, P. Lukas, Wolf.
FEHÉRVÁR: Bálizs – Horváth A., Tokaji, Banham, Vas M., Ladányi – Hetényi P., Pratt, Sofron, Johansson, Bailey – Pozsgai, Durco, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. – Orbán, Benk, Metcalfe, Magosi – Hajós.
Gólok: 17:40: Sofron (Johansson, Pratt, 0–1). 22:35: Benk (Kovács Cs., Metcalfe, 0–2). 24:48: Johansson (Sofron, Pratt, 0–3). 28:55: Pozsgai (Metcalfe, Magosi, 0–4). 48:19: Lebler (Murphy, 1–4)
Kiállítások: 6+10 perc fegyelmi (P. Lukas), ill. 14 perc
További eredmények: Villach–Medvescak Zagreb 3–1 (1–1, 1–0, 1–0), Olimpija Ljubljana–Graz 2–4 (0–1, 0–2, 2–1), Znojmo–Innsbruck 5–3 (1–-1, 1–2, 3–0), Vienna–Dornbirn 4–3 – szétlövéssel (0–2, 3–1, 0–0, 0–0, 1–0), Salzburg–Klagenfurt 5–2 (1–1, 3–0, 1–1)