Az Egyesült Államok a jégbe döngölte Kazahsztánt

2010.05.15. 19:02
Egy a tíz közül: Okposo (Egyesült Államok) is betalált Kuznyecov (Kazahsztán) hálójába (Fotó: Reuters)
A Németországban zajló jégkorong-világbajnokságon megkezdődtek a küzdelmek az alsóházban, ahol a kiesés elkerülése a cél. Már akinek, ugyanis az amerikai együttesnek azért nem ez a szintje, ezt bizonyítja a Kazahsztán ellen aratott gólzáporos sikere. A másik találkozón a franciák egy lépéssel közelebb kerültek a bentmaradáshoz, miután legyőzték Olaszországot.

A vancouveri olimpián még döntőt játszó, de a vb-re fiatal csapattal érkező amerikaiak az első harmad elejét és a második felvonás végét nyomták meg, de azokat nagyon. Előbbi periódusban négy, utóbbiban öt gólt szereztek. Ebből három volt emberelőnyös találatát, egy alkalommal pedig kettős fórban játszhattak. Első góljukat az 55. másodpercben szerezték, az ötödik és a hatodik találatuk között tizenkét másodperc telt el.

SZAVAZÁS

Melyik válogatott nyeri a 2010-es jégkorong-vb-t?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az első harmad óriási amerikai mezőnyfölénye a kapura lövések számában is megmutatkozott – 18 a 9 ellenében –, a második harmadban ugyan próbálkoztak a kazahok is, de csak a lövések számában vették fel a versenyt ellenfelükkel – 17 és 14 –, pontosságban, de legfőképpen hatékonyságban messze jártak a tengerentúliaktól. Nem szokványos egy hokitalálkozón, hogy mindkét együttes kapust cseréljen, ezúttal megtörtént ez a furcsaság is, természetesen nem ugyanabból az okból kifolyólag. A kazahoknál már egy harmad után eljött az idő a váltásra a ketrec előtt, az amerikaiak a második felvonás után tettek hasonlóképpen.

A nap másik korai összecsapásán a franciák fontos győzelmet arattak az olaszok ellen. Tekintve, hogy emberi számítás szerint az amerikaiak kimagaslanak az alsóházból és simán megverik a másik három riválist, utóbbi trió egymás elleni eredményei döntő fontosságúak a kiesés szempontjából. Ahogyan tavaly a németek rendezőként nem voltak érintve a kiesésben az alsóházi küzdelmek során, úgy az idén az amerikaiak azok, bár ők erőfölényük miatt. Így a bentmaradásért a másik három együttes vív nagy csatát egymással.

A franciák gyorsan vezetéshez jutottak, így hiába játszottak az olaszok mezőnyfölényben és veszélyeztették többet az ellenfél kapuját, nem sikerült az egyenlítés, a második felvonásban két emberelőnyt is elpackáztak. A harmadik harmad elején a franciák kihasználták második fórjukat, közel kerültek a sikerhez, bár akkor még fertályóra volt hátra a harmadik harmadból.

Ebbe még belefért ugyan az olasz szépítés – a negyedik emberelőny már nem maradt kihasználatlan –, de hiába volt még hátra kilenc perc a mérkőzésből, a hősiesen védekező franciák kibekkelték a győzelmet.

A kazahoknak gyorsan el kell felejteniük a csúnya vereséget, sorsuk úgyis azon múlik, mit hoznak ki az olaszok és a franciák elleni mérkőzésből.

NÉMETORSZÁG, JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG
ALSÓHÁZ (13–16. HELYÉRT), 1. FORDULÓ
EGYESÜLT ÁLLAMOK–KAZAHSZTÁN 10–0 (4–0, 5–0, 1–0)
Gólszerzők: 0:55 Oshie (Okposo – 1–0), 1:13 Okposo (Oshie, Galiardi – 2–0), 6:53 Gilroy (Dubinsky, ee. – 3–0), 10.20 Gilroy (Oshie, Galiardi – 4–0), 28:03 Foligno (Dubinsky – 5–0), 36:34 Potulny (Yandle, Dubinsky, ee. – 6–0), 36:46 Gilroy (Potulny, Dubinsky – 7–0), 38:44 Dubinsky (Greene, kettős ee. – 8–0), 39:29 Kennedy (Hanson, Hillen, ee. – 9–0), 58:57 Kreider (Carter – 10–0)
OLASZORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 1–2 (0–1, 0–0, 1–1)
Gólszerzők: 4:34 Amar (Da Costa – 0–1), 43:14 Gras (Hecquefeuille, Bellemare, ee. – 0–2), 51:04 Strazzabosco (ee. – 1–2)
ALSÓHÁZ (13–16. HELYÉRT)