Az EBEL újonca is elbánt a Fehérvárral

2012.09.21. 21:38
A liga újonca, a Dornbirn hazai pályán 4–2-re legyőzte a Sapa Fehérvár AV 19 csapatát a osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 5. fordulójában.

Adam Munrót ezúttal háromszor mattolták (Fotó: Török Attila, archív)

Két rossz formában lévő csapat találkozott, ám míg a Dornbirntól ez valamilyen szinten várható volt, a Volán beragadása kellemetlen meglepetésként érte a Sofronékért szorítókat. A fehérváriak egy nappal korábban, már csütörtökön elutaztak a svájci-osztrák határ melletti városba, ahol a Dornbirn eddigi mindhárom hazai mérkőzését elveszítette, egyetlen (hosszabbításban aratott) győzelmét Innsbruckban ünnepelte a liga újonca.

A Salzburg elleni 9–2-es fiaskó óta először pályára lépő Fehérvár jól kezdett, már a 3. percben megszerezte a vezetést Tyler Metcalfe góljával (0–1), a második harmad elején azonban rövid időn belül kétszer is mattolták Adam Munrót, így a mérkőzés felénél a hazaiak vezettek eggyel. 2–1

A veterán Frank Banham emberelőnyből egyenlített a 37. percben (1–1), de a harmad utolsó minutumában ismét a Dornbirn szerzett vezetést. 3–2

A záró játékrészben a Volán négyszer is emberelőnybe került, ám az egyenlítő gólt csak nem sikerült begyömöszölni. Az utolsó előtti percben Munro átadta helyét egy mezőnyjátékosnak, ám ez sem segített, a történet végére Nicolas Petrik tett pontot egy üres kapus találattal, kialakítva a 4–2-es végeredményt. A Dornbirn tehát először nyert hazai pályán az EBEL-ben, a Volán pedig ahelyett, hogy elkezdett volna kimászni a gödörből, még mélyebbre süllyedt benne.

ÉNEKES LAJOS: "MA NEM ŐK DOLGOZTAK MEG A GÓLJAIKÉRT, MI HOZTUK ÖSSZE"
JÉGKORONG, EBEL
5. FORDULÓ
DORNBIRNER BULLDOGS (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 4–2 (0–1, 3–1, 1–0)
Dornbirn, 1870 néző. Vezette: Fladenhofer, Fussi, Wallner, Zehenthofer (mind osztrák)
DORNBIRN: DESROCHERS – MAGNAN-GRENIER, D'Aversa, Aquino, KOZEK, Bois – Henrich, Aarssen, Mitchell, MacMillan, Hecimovic – Fussenegger, Slivnik, Glanznig, MacLean, N. Petrik – Trummer, Häussle, Putnik, Feichtner, Wilfan
FEHÉRVÁR: Munro – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Hetényi P., Pratt, Banham, Johansson, Mihály Á. – Pozsgai, Durco, Kovács Cs., Bailey, Sikorcin – Orbán, Benk, Metcalfe, Magosi – Hajós
Gólok: 2.45: Metcalfe (Durco, Magosi, 0–1). 21:20: Aarssen (Aquino, 1–1). 25:15: Mitchell (Hecimovic, Kozek, 2–1). 36:05: Banham (Johansson, Pratt – emberelőny, 2–2). 39:35: Kozek (Magnan-Grenier, D'Aversa, 3–2). 59:57: N. Petrik (Magnan-Grenier, Häussle – üres kapu, 4–2)
Kiállítások: 16, ill. 8 perc
KEVIN PRIMEAU, a Fehérvár edzője: – Nagyon jól kezdtünk, de aztán pont akkor hibáztunk, amikor nem szabad: a harmad elején és végén. Hiába beszéltünk erről a meccs előtt sokat, megint ekkor kaptunk gólokat. De nagyot küzdöttünk, öt-hat százszázalékos helyzetet is kidolgoztunk, de ki is hagytuk, miközben az ellenfélnek szerencséje is volt. Ez egy ilyen szakasz, egy szerencsés gól kéne...
További eredmények: Graz–Salzburg 5–3, Klagenfurt–Zagreb 3–2 – szétlövéssel, Vienna–Innsbruck 4–1, Villach–Ljubljana 5–2, Znojmo–Linz 3–2