A záró harmadra lendült bele a Volán

2010.12.10. 21:38
Sokáig a Zagreb állt jobban, ám végül a fehérváriak kerekedtek felül (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV 19 az utolsó harmadot még 3–1-es hátrányban kezdte, végül azonban 4–3-ra nyert a Medvescak Zagreb ellen az osztrák jégkorong-bajnokság alapszakaszának 26. fordulójában.

Az idény elején a Volán hazai pályán 5–2-re nyert a Zagreb ellen, most azonban hamar megszerezte a vezetést a horvát csapat Thomas Guidarelli révén. Találatára Kovács Csaba remek alakítással válaszolt, az alapvonaltól visszakanyarodva pompás lövést küldött a rövid felső sarokba.

Ezután a vezetést is átvehettük volna, ám két emberelőnyös helyzetünket nem tudtuk kihasználni. Ezzel szemben a harmad végén Wacey Rabbit azonos létszámban volt eredményes, így a vendégek vonulhattak előnnyel a pihenőre.

A második harmadban a Volán 15, a Zagreb 10 lövéssel próbálkozott, egyenlítés helyett azonban újabb horvát gólt láthatott a székesfehérvári közönség, Frank Banham volt eredményes.

A második játékrész végéről a harmadik elejére átnyúló kettős emberelőnnyel szintén nem élt a Volán, ezt követően viszont beindult a hazaiak gépezete.

Előbb Eric Johansson felezte meg a hátrányt, majd Palkovics Krisztián egyenlített, nem egészen egy perc múlva pedig Ladányi Balázs emberfóros találatával már itt volt az előny. Az utolsó percre fordulva a hazaiak eldönthették volna a meccset, hiszen hármad vitték a szlovén kapura a korongot, ám Robert Kristan védeni tudott.

A zágrábiaknak ez volt azonban a legnagyobb örömük, az eredmény már nem változott, a horvát alakulat másodszor is vereséggel távozott Fehérvárról.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–MEDVESCAK ZAGREB 4–3 (1–2, 0–1, 3–0)
Székesfehérvár, 2800 néző. V: Potocan, Siegl, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: SATOSAARI – Horváth A., Tokaji, LADÁNYI, Vas M., Mihály Á. – Orbán, Ackeström, PALKOVICS, JOHANSSON, Kovács Cs. – DURCO, Maklári, Benk, Nagy G., Fekete D. – Fodor Sz., Vaszjunyin, Hegyi Á. Z. Edző: Kevin Primeau
ZAGREB: KRISTAN – Letang, Rivers, Kinasewich, J. Prpic, MacLean – MacAulay, Sertich, BANHAM, RABBIT, GUIDARELLI – Sandrock, Powers, Filewich, Brumercik, Kanaet – Sijan, Gazdic, Blagus, Cunko. Edző: Ted Sator
Gólok. 3:32: Guidarelli (Banham, Rabbit, 0–1). 6:05: Kovács Cs. (Johansson, Palkovics, 1–1). 19:37: Rabbit (Banham, Guidarelli, 1–2). 31:06: Banham (Rivers, Sandrock, 1–3). 44:36: Johansson (Ackeström, Kovács, 2–3). 52:34: Palkovics (Johansson, Ackeström, 3–3). 53:30: Ladányi (Horváth A., Mihály Á. – emberelőny, 4–3)
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Kevin Primeau: – Kicsit lassan kezdtük a mérkőzést, ami meglepett, mert nem ez jellemez bennünket hazai pályán. Fontos, hogy kétgólos hátrányból is fel tudjon állni egy csapat, más kérdés, hogy nem kellene ennyire izgalmassá tennünk a végét. A csapat tartását mutatja, hogy nem adtuk fel, végig küzdöttünk, és fordítani tudtunk.
Ted Sator: – Nem lett volna szabad elveszítenünk a mérkőzést. A végén elsősorban figyelmetlenségek és fegyelmezetlenségek miatt kaptunk ki, ami elfogadhatatlan. Túl sok kiállításra adtunk alkalmat, elkerülhető gólokat ütött a Volán, így pedig nem lehet mérkőzést nyerni ezen a szinten.
További eredmények: Klagenfurt–Vienna 3–4 – szétlövéssel, Linz–Salzburg 4–0, Ljubljana–Jesenice 6–2, Villach–Graz 4–3