A Volán üres kézzel tér haza Grazból

2013.01.13. 19:57
A Znojmo után a Graztól is kikapott a Volán (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 41. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 3–1-es vereséget szenvedett a Graz otthonában.

„Valami nem stimmel, méghozzá már hosszabb ideje. Nem az a gond, hogy két rutinos védő hiányzik, és ezért négy fiatal is játszik, mert nem ők a hunyók. A kapusteljesítményünk rendben, Bálizs Bence is jól véd, de Adam Munro kiválóan, rajtuk kívül azonban csak a Benk, Bailey, Magosi sor dicsérhető őszintén, mert náluk sem a hajtással, sem a teljesítménnyel nincs gond. A szerzett góljaink száma nagyon kevés" –mondta Ocskay Gábor szakosztály-igazgató a Nemzeti Sportnak még a mai Gaz elleni idegenbeli fellépés előtt.

S valóban, az Alba Volán kevés gólt ütött az elmúlt időszakban, s ez nem változott a mai mérkőzésen sem. Az első harmadban a hazaiak játszottak fölényben, a fehérvári együttes képtelen is volt a kapuba találni. Manuel Ganahl (ráadásul egyenlő létszámnál) ellenben a hajrában megszerezte a vezetést az osztrákoknak. Az előkészítő Guillaume Lefebvre volt.

A második harmad kiegyenlített küzdelmet hozott, a fehérvári együttes nagyjából ugyanannyit próbálkozott, mint a Graz. Ebben a szakaszban azonban inkább a védelmeké volt a főszerep, újabb gól nem született.

A Volánnak tehát sokáig megvolt az esélye az egyenlítésre, de a harmadik harmad elején végig emberhátrányban kellet játszania. Volt, hogy kettős hátrányban volt a vendég együttes, de kihúzta, Pozsgai Tamás kiállításából is már csak hat másodperc volt hátra, amikor is Robert Wren a kapuba talált egy kipattanó után.

Úgy tűnt, végleg elúszott a hajó, de három és fél perccel a vége előtt visszajött a meccsbe a fehérvári csapat: Magosi Bálint – aki a bal sarokba bombázott – gólja után még volt remény az egyenlítésre.

De nem sikerült. Sőt! A megannyi hokimeccsről ismert forgatókönyv ezúttal is megismétlődött: a Volán lehozta Adam Mounrót, ami után Matthias Iberer a Volán üres kapujába ütötte a pakkot – végleg eldöntve az összecsapás sorsát.

Akármilyen borús is a kép (az eredmények tudatában biztossá vált, hogy a Fehérvár közvetlen úton nem jut be a playoffba), a rájátszás különböző útvonalakon még elérhető a Volán számára, azaz a törülköző bedobásának, a pániknak, a lemondásnak nincs itt az ideje. Ha esetleg a felsőház el is úszik, a középszakaszban 4, 3, 2 és 1 bónuszponttal indul a 7–10. helyezett. Ahonnan az első kettő még bejut a legjobb nyolc közé.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 41. FORDULÓ
MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–1 (1–0, 0–0, 2–1)
Graz, 2880 néző. Vezette: Dremelj (szlovén), Sporer, Zehenthofer (mindkettő osztrák), Rakovic (szlovén)
GRAZ: CLOUTIER – Jarrett, Van Ballegooie, Latendresse, Day, Labelle – SCALZO, NOVAK, M. Iberer, WREN, Daoust – Reinthaler, Lannon, Lefebvre, Frischmon, GANAHL – Lembacher, Unterweger, Holst, Moderer, Zusevics
FEHÉRVÁR: MUNRO – Sille, Orbán, Benk, Bailey, Magosi – Hetényi P., Pratt, Banham, Johansson, Metcalfe – Pozsgai, Horváth A., Mihály Á., Vas M., Ladányi – Varga A., Sofron, Sikorcin, Kovács Cs. – Hajós
Gólok: 18:55: Ganahl (Lefebvre, Frischmon, 1–0). 45:08: Wren (Daoust, Novak – emberelőny, 2–0). 56:39: Magosi (Sofron, Munro, 2–1). 59:13: M. Iberer (Scalzo, Novak – üres kapu, 3–1)
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
További eredmények: Dornbirn–Ljubljana 4–1, Znojmo–Vienna 1–4, Zagreb–Innsbruck 2–3, Linz–Salzburg 1–0, 17.45: Villach–Klagenfurt 4–5 – h. u.
1. Vienna 41 22 4 5 10 124–91 +33 57
2. Medvescak Zagreb 41 21 3 6 11 132–103 +29 54
3. Villach 41 21 3 3 14 158–128 +30 51
4. Linz 41 19 6 1 15 143–125 +18 51
5. Graz 41 18 4 7 12 131–125 +6 51
6. Klagenfurt 40 17 7 2 14 125–116 +9 50
7. Znojmo 41 18 3 6 14 136–125 +11 48
8. Salzburg 41 19 1 3 18 151–113 +38 43