A Volán szétlövéssel győzte le az éllovast

2012.12.21. 21:47
A Volán két vállra fektette a Vienna Capitalst (Fotó: Tumbász Hédi)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 32. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 a listavezető Vienna Capitalst fogadta. A találkozón több fordulat volt, mindkét együttes vezetett, végül a Volán szétlövéssel harcolta ki a győzelmet a meccset éllovasként kezdő bécsi gárda ellen.

Rögtön fehérvári emberelőnnyel kezdődött a mérkőzés, a harminchatodik percben Rafael Rottert küldték ki két percre, mivel túl sokan voltak a jégen a vendégek. A házigazdák nem tudtak élni a fórral, a vendégek nem kockáztattak, így kevés helyzet alakult ki az első tíz percben.

A 15. percben aztán megszerezte a vezetést a Volán: a korong szerencsésen pattant Frank Banham elé, aki átjuttatta azt a vonalon – a bírák egy rövid videós elemzés után megadták a találatot. A 18. minutumban jött a Capitals válasza: Marcus Olsson passzát Philippe Lakos váltotta gólra, így egyenlített a listavezető. (1–1)

A második harmad nem kezdődött jól a Volán számára, ugyanis az első játékrész utolsó másodpercében Kyle Baileyt kiállították, kis híján már kiegészülhetett volna a fehérvári együttes, amikor gólt kapott, a találat jegyzője Marcus Olsson volt. Szűk öt perccel később újabb gólt ütött a bécsi együttes, egy szép kombinációt követően Philippe Lakos volt eredményes. (1–3)

A záró játékrészt így kétgólos hátrányból kezdte a Volán, a bécsiek három kiállítást is begyűjtöttek az első hat percben (Jamie Frasert, Lakost és Joshua Soarest is kiküldték két percre), harmadik emberelőnyét pedig kihasználta a hazai csapat, a találatot ismét a kanadai kiválóság, Banham szerezte.

Sőt, két perccel később jött az egyenlítés, Sofron István talált a bécsiek hálójába, ezzel újra nyílttá tette a találkozót. A harmadik harmad nem hozta meg a döntést, így jöhetett a hosszabbítás. (3–3)

A ráadás sem hozott gólt, így jöhetett a szétlövés, mely Kovács Csaba révén Volán-sikert hozott, ezzel a fehérvári együttes ebben a szezonban másodszor is legyőzte hazai pályán a Vienna Capitalst. (4–3)

A Volán győzelmével feljött az ötödik helyre a tabellán, a Vienna Capitals visszaesett a második helyre a Medvescak Zagreb mögé.

EBEL
32. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–UPC VIENNA VAPITALS (osztrák) 4–3 (1–1, 0–2, 2–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 3396 néző
Vezette: Erd, Sporer, Hofstätter, Hütter (mind osztrák)
FEHÉRVÁR: MUNRO – SILLE, Orbán, Benk, BAILEY, Magosi – PRATT , DURCO, BANHAM, Johansson, KOVÁCS CS. – Hetényi P., Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Pozsgai, TOKAJI, Hajós, Metcalfe, Németh A. Vezetőedző: Jan Neliba
VIENNA: WEINHANDL – Bjornlie, A. Lakos, KELLER, BLATNY, ROTTER – Fraser, Veideman, OLSSON, SOARES, Schiechl – Klimbacher, P. Lakos, Schlacher, Pinter, Woger – Peter, Schweda, Nador, Draschkowitz. Vezetőedző: Tommy Samuelsson
Gólok: 14:14: Banham (Kovács Cs., Pratt, 1–0). 17:05: P. Lakos (Olsson, Soares, 1–1). 21:47: Olsson (A. Lakos, Fraser – emberelőny, 1–2). 29:17: Schiechl (Olsson, Soares, 1–3). 46:30: Banham (Bailey, Johansson – ee., 2–3). 48:19: Sofron (Vas M., Ladányi, 3–3). Győztes lövés: Kovács Cs. (4–3)
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Jan Neliba: – A harmadik harmadra visszajöttünk a meccsbe, fölényben játszottunk, megszereztük a kipattanó korongokat, véleményem szerint ez a húsz perc volt az eddigi meccseink közül a legjobb hazai pályán. Ezzel a játékkal, amit itt a végén nyújtottunk, bárkit le tudunk győzni!
Tommy Samuelsson: – Rendkívül szoros mérkőzés volt, természetesen nem öröm veszíteni három egyes vezetés után. A záró harmadban elég volt néhány percnyi kihagyás, hogy a Fehérvár ezt kíméletlenül kihasználja. Három három után mindkét csapat eldönthette volna a találkozót, a büntető meg mindig lutri, sajnos ebből ezúttal mi kerültünk ki vesztesen.
TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Linz–Graz 3–2 – szétlövéssel, Salzburg–Dornbirn 12–3, Villach–Innsbruck 4–1, Znojmo–Medvescak Zagreb 2–4