A Volán sokkoló kezdés után megúszta nyolccal Klagenfurtban

2013.01.20. 19:57
A Volánnak a tisztes vereségre sem volt esélye ezúttal (Fotó: NS-archív, Havran Zoltán)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának utolsó, 44. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 súlyos, hétgólos vereséget szenvedett Klagenfurtban. Bár a különbség még nagyobb is lehetett volna, hiszen a házigazdák az első harmadban ötöt vágtak az akkor kapuscseréig is eljutó fehérváriaknak.

1. harmad

Sokat, vagy még inkább mindent elmond a Volán kezdéséről az, hogy a 8. perc közepén máris kapust cseréltek. És nem sérülés miatt... A Klagenfurt ugyanis addigra már négy gólt pakolt be a vendégeknek. Az elsőt a 4. perc elején, a másodikat a 6. perc közepén – mindkettő John Lammers érdeme –, a harmadikat meg 21 mp-vel a második után. Orbán Attila góljával állt meg a meredek lejtőn a vendégcsapat, de nem sokáig: Sikorcin Ladislav kiállítását 9 mp alatt váltotta gólra a házigazda. A harmad hátralévő részében a második emberelőnyét is kihasználta a Klagenfurt, igaz, azért lényegesen többet dolgozott, mint az elsőnél. Sőt, Kyle Bailey kiállításából már csak 21 mp volt hátra, amikor az első felvonásban mesterhármasig jutó Lammers felavatta Bálizs Bencét (5–1).

2. harmad

SZAVAZÁS

Az alsóházba jutó Volán negyeddöntős lesz-e az EBEL 2012–2013-as szezonjában?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Mentőövként kapott egy fórt a játékrész elején a padlón lévő Volán, de nem tudott abba belekapaszkodni, viszont a házigazdák a harmad közepén, majd annak végjátékában egy-egy góllal növelni tudták az előnyöket. A meccs legjobbja, Lammers góljai mellett az asszisztokban is jeleskedett. Pedig ebben a harmadban már megállt a lábán a Volán, kapura speciel többet lőtt ellenfelénél, de ezen az estén nagyon nem akart semmi sem sikerülni a fehérváriaknak (7–1).

3. harmad

A záró felvonás már csak egy újabb hazai gólt tartogatott – no meg két kihagyott Volán-fórt, és egy hazait –, így talán a jégbe döngölt fehérváriak a rájátszás előtt elkerülték a teljes megsemmisülést, bár azért ezt is elég nehéz lesz megemészteniük. Rettentően nehéz play off elé néz a Fehérvár, de legalább a Klagenfurttal nem kell megmérkőznie, hogy valami pozitívat is találjunk (8–1).

EBEL, ALAPSZAKASZ, 44. (UTOLSÓ) FORDULÓ
KLAGENFURT (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 8–1 (5–1, 2–0, 1–0)
Klagenfurt, 3563 néző. V: Berneker, Graber, Dreier, Smeibidlo (mind osztrák)
KLAGENFURT: SWETTÉ – Reichel, Schumnig, LAMMERS, KOCH, LUNDMARK – Isopp, Furey, Zanoski, Doell, Schuller – F. Iberer, Holzer, M. Geier, Spurgeon, Scofield – Pirmann, Hundertpfund, Schellander
FEHÉRVÁR: Munro (Bálizs) – Sille, Orbán, Benk, Bailey, Kocsis – Varga A., Tokaji, Banham, Sikorcin, F. Novák – Horváth A., Pozsgai, Mihály Á., Metcalfe, Kovács Cs. – Hetényi P., Sofron, Hajós, Németh A.
Gólok: 3:06: Lammers (Koch, Schumnig, 1–0). 5:27: Lammers (Koch, Lundmark, 2–0). 5:48: Doell (Holzer, Schuller, 3–0). 6:19: Orbán (Benk, Tokaji, 3–1). 7:37: F. Iberer (Lammers, Koch – emberelőny, 4–1). 14:17: Lammers (Lundmark, Koch – ee., 5–1). 29:14: Koch (Lammers, Lundmark, 6–1). 36:33: Hundertpfund (Pirmann, F. Iberer, 7–1). 46:21: Lundmark (Lammers, Koch, 8–1)
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
További eredmények: Salzburg–Vienna 4–3 (1–0, 2–1, 1–2), Graz–Olimpija Ljubljana 4–0 (0–0, 4–0, 0–0), Linz–Villach 1–4 (0–1, 0–2, 1–1) Medvescak Zagreb–Dornbirn 5–2 (1–0, 3–2, 1–0), Znojmo–Innsbruck 5–1 (2–0, 3–0, 0–1)
AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE
1. Vienna 44 24 4 5 11 137–100 +37 61 (4)
2. Medvescak Zagreb 44 24 3 6 11 145–109 +36 60 (3)
3. Graz 44 20 4 8 12 142–130 +12 56 (2)
4. Villach 44 23 3 4 14 171–138 +33 56 (1)
5. Klagenfurt 44 19 7 3 15 140–127 +13 55 (0)
6. Linz 44 20 6 1 17 154–135 +19 53 (0)
7. Znojmo 44 20 3 6 15 149–136 +13 52 (4)
8. Salzburg 44 21 1 3 19 163–121 +42 47 (3)
9. SAPA Fehérvár AV19 44 18 3 3 20 127–138 –11 45 (2)
10. Olimpija Ljubljana 44 15 5 3 21 123–145 –22 43 (1)
11. Dornbirn 44 7 6 3 28 128–183 –55 29 (0)
12. Innsbruck 44 5 3 3 33 94–211 –117 19 (0)
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt. Zárójelben a bónuszpontok a középszakaszra. Felsőház: 1–6. hely; alsóház: 7–12. hely