A Volán nagy verést kapott a derekas Villachtól

2012.12.30. 19:58
A Volánnak ezúttal nem ment: kikapott a Villach otthonában (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Az osztrák jégkorong-bajnokság 36. fordulójában a SAPA Fehérvár AV19 6–0-s vereséget szenvedett a Villach otthonában. Az első harmad nem hozott gólt, a második játékrészben azonban négyszer is zörrent a fehérváriak hálója, ami sorsdöntőnek bizonyult. A korábbi Volán-játékos, Derek Ryan két gólig jutott.

Az első harmadban jól kezdett a Volán, Magosi Bálint az első percben tesztelte a Villach kapusát, ám Jean Philippe Lamoreux állta a sarat. A negyedik minutumban ismét Magosi veszélyeztetett, a házigazdákat ezúttal a kapuvas mentette meg a kapott góltól. Az első játékrész második felében az osztrák együttes vette át az irányítást, Derek Damon lövését védte Bálizs Bence, majd John Hughes sem tudott túljárni a magyar kapus eszén. (0–0)

A második harmadban 34 másodpercet kellett várni az első gólra: a korábbi Volán-játékos, Derek Ryan talált be a fehérváriak hálójába. Egy perc múlva kis híján egyenlítettek a vendégek, ám Harlan Pratt lövéséből nem született gól. A második harmad első öt percét uralta a Volán, gólt azonban nem tudott ütni.

Bezzeg a Villach igen: Tyler Metcalfe kiállítását követően Scott Hotham vágott be egy kipattanót emberelőnyben. A 35. percben ismét fórban (ezúttal Pozsgai Tamást küldték ki) szerzett gólt a Villach: Derek Ryan hozta fel a korongot, majd passzolt Marco Pewalhoz, aki Bálizs kapujába helyezett – a korábbi Volán-játékos második asszisztját osztotta ki a mérkőzésen.

Ekkor még nem volt vége a fehérvári lejtmenetnek. A 36. perc közepén ismét kiküldték Pozsgait, majd két másodperccel azután, hogy kiegészült a Volán, újabb gólt kapott, Markus Peintner volt eredményes a házigazdáknál. (4–0)

A záró harmadban már kevesebb helyzete volt a Volánnak, sőt, az 51. percben Derek Ryan újabb gólt ütött – ezúttal a rövid sarokba helyezte a korongot –, amivel végleg eldöntötte a két pont sorsát. Az utolsó előtti percben állította be a végeredményt a Villach, a kapuvasról kipattanó korongot Justin Taylor vágta a fehérvári hálóba. (6–0)

A Villach így megnyerte a Volán elleni „négypontos” rangadót, ezzel megerősítette negyedik helyét a tabellán, a Volán maradt a hetedik pozícióban.

JÉGKORONG, EBEL
36. FORDULÓ
VILLACHER SV (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 6–0 (0–0, 4–0, 2–0)
Villach, 4112 néző. V: Dremelj, Trilar, Hribar (mindhárom szlovén), Johnstone (osztrák)
VILLACH: LAMOUREUX – Cole, Wiedergut, B. Petrik, Peintner 1, Nageler – Pretnar (1), Altmann (1), TAYLOR 1 (1), Damon (1), Hughes – Unterluggauer (1), HOTHAM 1 (1), Platzer, Göhringer, Hartl – Steiner, PEWAL 1 (2), RYAN 2 (2), PUSA (2). Edző: Hannu Järvenpää
FEHÉRVÁR: Bálizs (Rajna) – Sille, Orbán, Benk, Bailey, Magosi – Pratt, Durco, Banham, Johansson, Kovács Cs. – Pozsgai, Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Hetényi P., Mihály, Sikorcin, Metcalfe. Edző: Jan Neliba
Kiállítások: 4, ill. 11+végleges fegyelmi (Sikorcin)
Jan Neliba: – Az első harmadban nyújtott játékunkkal elégedett voltam, de a másodikban gyorsan kaptunk kettőt, és ez megfogott minket. Sok volt a kiállításunk, ami ilyen kaliberű ellenféllel szemben életveszélyes. De nem csinálunk tragédiát ebből a meccsből, továbbra is megvan az esélyünk, hogy az első hatban fejezzük be az alapszakaszt.
További eredmények: Dornbirn–Vienna 4–3 – hosszabbítás után, Innsbruck–Ljubljana 4–3 – h. u., Klagenfurt–Znojmo 3–1, Salzburg–Graz 3–1, Zagreb–Linz 5–2
1. Vienna 36 19 4 5 8 107–81 +26 51
2. Medvescak Zagreb 36 21 2 4 9 119–84 +35 50
3. Graz 36 17 3 6 10 117–107 +10 46
4. Villach 36 18 3 2 13 141–115 +26 44
5. Znojmo 36 16 2 5 13 126–115 +11 41
6. Linz 36 14 6 1 15 125–119 +6 41
7. SAPA Fehérvár AV19 36 16 3 3 14 110–110 0 41
8. Klagenfurt 35 14 5 2 14 105–105 0 40