A Volán most legalább szerzett gólt...

2013.02.13. 21:44
A fehérváriaknak ezúttal sem volt okuk az örömre (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata 5–3-ra kikapott a Dornbirn otthonában az EBEL középszakaszának alsóházában. A magyar csapat sorozatban harmadszor szenvedett vereséget az osztrák ligában.

A Volán a legutóbbi két EBEL-mérkőzésén úgy kapott ki, hogy gólt sem szerzett, magyar válogatott játékosainak azonban legalább egy kis sikerélményben volt részük a lengyelországi négyes torna megnyerésével.

Az osztrák ligában aztán visszacsöppentek a „szomorú valóságba", már a hatodik percben hátrányba kerültek, Tokaji Viktor eladta a korongot, Andrew Jacob Kozek pedig ziccerben nem hibázott Adam Munróval szemben. 1–0

Az emberelőnyös helyzetekkel az első harmadban egyik fél sem élt, a második játékrész elején aztán Filip Novák kiállítását kihasználták a hazaiak, akik közül ismét Kozek volt eredményes. 2–0

Már túl jártak a csapatok a mérkőzés felénél, amikor megtört a jég, 157 perc után újra gólt szerzett a Fehérvár: egy emberfórt remekül megjátszva Horváth András tüzelt laposan a Dornbirn kapujába. 2–1

Ettől akár fel is pöröghettek volna a magyar csapat játékosai, ehelyett azonban két kapott góllal zárták a harmadot: előbb az EBEL góllövőlistáját vezető Kozek talált be harmadszor is (3–1), majd egy másik kanadai, Daniel Bois alakította 4–1-re az állást.

Sokáig a záró játékrész sem ígért sok jót, a Volán az egyik hazai kiállításnál például lövésig sem jutott a két perc alatt. Aztán hirtelen teljesen nyílttá vált a találkozó, előbb Kyle Bailey távoli lövése talált utat a hazai kapuba, majd kevesebb mint egy perccel később Hajós Roland passza után Mihály Árpád csökkentette egygólosra a különbséget. 4–3

Majdnem hat perce volt még a Volánnak az egyenlítésre, a Dornbirn vezetőedzője, Dave MacQueen időt is kért gyorsan, hogy rendezze csapata sorait. Sajnos húzása bejött, mert a következő percben Michael Henrich góljával ismét megnyugtatóbb előnyre tettek szert. 5–3

Az osztrák gárdából egy embert kiállítottak az 58. percben, a Volán pedig lehozta kapusát, de így sem tudott már több gólt szerezni, így zsinórban harmadszor is vereséget szenvedett az EBEL-ben, ezzel még távolabb került a rájátszástól.

A MÉRKŐZÉS UTÁNI ÉRTÉKELÉS

JÉGKORONG, EBEL

KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, 6. FORDULÓ

DORNBIRNER BULLDOGS (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 5–3 (1–0, 3–1, 1–2)
Dornbirn, 2130 néző. Vezette: Berneker, Veit, Hofer, Nikolic (mind osztrák)
DORNBIRN: DesRochers – D'Aversa, Printz, AQUINO, HENRICH, KEITH – Magnan-Grenier, Slivnik, MacMillan, KOZEK, Mitchell – Tuma, Aarsson, Bois, Feichtner, Häussle – Trummer, Fussenegger, Wilfan, Putnik
FEHÉRVÁR: Munro – Orbán, Sille, Benk, BAILEY, Magosi – Pratt, Durco, Banham, Sikorcin, F. Novák – Horváth A., Hetényi P., SOFRON, Vas M., Kovács Cs. – Pozsgai, Tokaji, Mihály Á., Metcalfe, Hajós
Gólok: 5.44: Kozek (1–0). 22:30: Kozek (Aquino, Keith – emberelőny, 2–0). 30:51: Horváth A. (Bailey, Sofron – ee., 2–1). 36:24: Kozek (Aquino, Keith, 3–1). 39:58: Bois (Feichtner, Keith, 4–1). 53:15: Bailey (Vas M., Sofron, 4–2). 54:12: Mihály Á. (F. Novák, Metcalfe, 4–3). 55:16: Henrich (Aquino, DesRochers, 5–3)
Kiállítások: 19, ill. 15 perc

További eredmények: Salzburg–Znojmo 4–3, Olimpija Ljubljana–Innsbruck 5–3. Felsőház: Vienna–Medvescak Zagreb 4–5, Klagenfurt–Linz 3–2 – szétlövéssel, Graz–Villach 4–2