A Volán hiába volt jobb, a Salzburg nyert Fehérváron

2011.12.30. 21:46
A Salzburg elleni paprikás hangulat ezúttal sem hiányzott az összecsapásról (Fotó: Szabó Miklós)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 35. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán háromgólos vereséget szenvedett a Red Bull Salzburgtól. A vendéglátók nagyszerűen játszottak, rengeteg helyzetet alakítottak, de sajnos hagytak is ki. A rutinos erőket felvonultató osztrákok viszont a lényegesen kevesebb lehetőségükből lényegesen többet hoztak ki maguknak.

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

1. harmad

Nagy elánnal kezdett a Volán, de hiába jelentett nem kis veszélyt, a védekezésre kevesebb figyelem maradt, így a negyedik perc végén a vendégek egy gyors kontrát góllal zártak. A jó ütemű passz abszolút üresben találta a bal kapuvas felé érkező Steven Reigert, aki piszokul feltette a korongot, Bálizs Bence tehetetlen volt. A bekapott gól picit megfogta a fehérváriakat, az még inkább, hogy Vas Márton kiállítása miatt emberhátrányt kellett kibekkelnie a Volánnak. Miután ezt megtették a házigazdák – azért éltek át közben meleg pillanatokat kapujuk előtt –, ismét támadásba lendültek. Főként a tizedik percben kapott emberelőnytől. A telt ház előtt azonban hiába hajtott és támadott le a Volán, nem sikerült az egyenlítés (0–1).

2. harmad

Nem engedett az iramból a Volán, aminek meglett az eredménye. Ladányi Balázs remek koronggal ugratta ki Sofron Istvánt, aki a jobb szélről abszolút ziccerben korcsolyázhatott a salzburgi kapu elé. Bedobott minden cselt – felsőtesttel és bottal is –, Joshua Tordjman le is csücsült a jégre, így a fehérvári támadó egyenlíthetett a 25. percben. Hiába az eufória, a megérdemelt hazai gól, a keményen megszerzett egyenlítés 15 mp. alatt vált semmissé. Egy távoli löket megpattanva Bálizs jégre fektetett mamutja alatt suhant a kapu bal oldalába.

A bedobást Kassai Viktor végezte el

A parázs, indulatoktól ezúttal sem mentes meccsen – Sofronnak az adokban és a kapokban is főszerep jutott – Erik Reitz tette keményen palánkra Kovács Csabát, aki a jégen is maradt, míg a bírók szándékos fejre irányuló, szándékos durvaság miatt fegyelmivel küldték ki a salzburgit. Nem indult jól az emberelőny – az osztrákok vittek létszámfölényes támadást létszámhátrányban –, de jól folytatódott, rosszul cseréltek a vendégek, így 1:19 percig kettős fórhoz jutott a Volán. Hiába záporoztak azonban a lövések – Ladányi és Vas Márton volt a legaktívabb távolról – nem sikerült gólt szerezni. Jók voltak a blokkok, Tordjman is védett, egy alkalommal pedig a kapuvas zengett. Ezt követően a salzburgi kapus percei következtek, aki óriási bravúrokkal tartotta csapata minimális előnyét. Így is Vas Márton ütőjében volt az egyenlítés, de hiába próbálkozott ziccerben kétszer – lecsapott a kipattanóra – nem tudott gólt szerezni (1–2).

3. harmad

A második harmad lefújását követően kialakult emberkedésből a Volán jött ki rosszabbul, Horváth Andrásnak kellett a büntető padon kezdeni a harmadik játékrészt. A házigazdák remek védekezéssel túljutottak a kritikus időszakon – sőt, még kettő az egyes támadást is vihettek –, majd óriási tartalékenergiákat mozgósítottak az újbóli egyenlítésért. Sajnos azonban hiába alakítottak ki ismét helyzeteket – háromszor volt kettő az egyes akciójuk –, egyiket sem sikerült gólra váltaniuk. A 49. percben Bálizs hárított ziccert, érdemit hozzátéve a találkozóhoz, majd Thomas Raffl fegyelmezetlensége miatt – a korongra már ráfekvő fehérvári kapusnak szúrt oda keményen bottal – emberelőnyhöz jutott a Volán, de a két perc gyorsan és egalizálás nélkül pörgött le.

Nem úgy a hajrában a vendégek fórja. Viharos jelenetek játszódtak le a hazai kapu előtt, amelynek Mihály Árpád kemény belépője vetett végett, mehetett is a büntetőpadra, hogy hat mp. után visszajöjjön... Az 56. percben egy szépen lekészített korongot Daniel Bois vágott be a Volán kapujába, Bálizs picit lekésett a lövésről, de blokkot sem kapott a védőtársaktól. A gól megpecsételte a fehérváriak sorsát péntek estére, így a következő percben már háromra nőtt a salzburgiak előnye.

A hajrára Robert Davison kiállítása maradt még – az őt leütköző Benk Andrást könyökölte le hátulról, majd a jégen fekvő fehérvári játékos fejéről ütötte le a sisakot –, miután megvívta a maga külön meccsét a társa segítségére siető Magosi Bálinttal. A végén kapusát is lehívta a Volán, de hiába, még felzárkóznia sem sikerült (1–4).

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ, 35. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19RED BULL SALZBURG (osztrák) 14 (0–1, 1–1, 0–2)
Székesfehérvár, 3500 néző. V: Erd, Jedlinek, Smeibidlo (mindhárom osztrák), Kovács B.
FEHÉRVÁR: Bálizs – Durco, Horváth A., Sofron, Vas M., LADÁNYI – Pratt, DaCosta, Palkovics, Ryan, Mihály Á. – Sille, Láda B., Benk, Sikorcin, Kovács Cs. – Magosi B., Nagy G. Edző: Kevin Primeau
SALZBURG: TORDJMAN – Davison, Schlacher, Aubin, Heinrich, Raffl – TRATTNIG, Kavanagh, Bois, ABID, Regier – Pallestrang, Reitz, Brucker, Schiechl, Puschnik – Trummer, Mühlstein, F. Hofer, Schettina, Pöck. Edző: Pierre Pagé
Gólok: 3:59: Regier (Davison, 0–1). 24:19: Sofron (Ladányi, DaCosta, 1–1). 24:34: Pallestrang (Abid, 1–2). 55:13: Bois (Aubin, Trattnig – emberelőny, 1–3). 56:29: Schiechl (Raffl, 1–4)
Kiállítások: 13 perc+végleges fegyelmi (Magosi B.), ill. 11+10 perc fegyelmi (Reitz)+végleges fegyelmi (Davison)
Kevin Primeau: – Több gólszerzési lehetőségünk volt, az ellenfélnek a kapusa nyerte meg ezt a mérkőzést. Igazából akkor lennék elkeseredve, ha nem lennének meg a gólhelyzeteink, de egy lőtt góllal nem lehet a Salzburgot megverni. Egyértelműen jobb helyzetkihasználásra lett volna szükség.
Pierre Pagé: – Szoros mérkőzés volt, lényegében bármelyik csapat nyerhetett volna. Ha csak a helyzeteket nézzük, a hazaiak is örülhettek volna a végén, ám nekünk sikerült behúznunk a meccset. Annyit azonban meg kell jegyeznem, sohasem láttam még olyat pályafutásom során, hogy egy szurkoló megüssön egy játékost. Úgy gondolom, hogy a szövetségnek ezt megfelelően szankcionálnia kell!
További eredmények: Olimpija Ljubljana–Linz 2–1 szétlövéssel (0–1, 1–0, 0–0, 0–0, 1–0), Medvescak Zagreb–Znojmo 6–4 (1–0, 2–2, 3–1), Vienna–Jesenice 4–2 (1–0, 1–1, 2–1), Graz–Villach 2–0 (0–0, 0–0, 2–0). Szabadnapos: Klagenfurt
1. Linz 32 20 4 4 4 123–87 +36 52
2. Salzburg 31 17 3 2 9 109–95 +14 42
3. Medvescak Zagreb 32 16 3 3 10 109–83 +26 41
4. Klagenfurt 30 16 1 2 11 98–86 +12 36
5. SAPA Fehérvár AV19 32 13 3 3 13 104–97 +7 35
6. Olimpija Ljubljana 32 12 4 3 13 91–88 +3 35
7. Vienna 32 10 4 4 14 96–107 –11 32
8. Villach 32 12 3 17 88–85 +3 30