A sok kiállítás felőrölte a Volánt Grazban

2010.12.05. 20:20
A Volánnak ezúttal sem sikerült győzni a Graz ellen (Fotó: Mirkó István, archív)
A Sapa Fehérvár AV 19 nem tudott javítani Graz elleni mérlegén – még egyszer sem győzött rendes játékidőben a magyar csapat Bill Gilligan együttese ellen –, idegenben 3–1-es vereséget szenvedett az osztrák jégkorongbajnokságban (EBEL).

Nehéz feladat előtt állt a Sapa Fehérvár AV 19, a magyar csapat ugyanis még sohasem győzött rendes játékidőben a Graz ellen. Bill Gilligan együttese ebben a szezonban már kétszer nyert – egyszer idegenben, egyszer pedig hazai pályán – Ladányiék ellen, pénteken pedig Jesenicében arattak 3–0-s győzelmet.

A Volánba visszatért a múlt vasárnap óta betegséggel küzdő Sofron István, a pénteki, Red Bull Salzburg elleni hazai összecsapáson viszont megsérült a szlovén védő, Ales Kranjc, így ő nem állt Kevin Primeau rendelkezésére.

A Volán kapujában a pénteken remek teljesítményt nyújtó Hetényi Zoltán kezdett, akit rögtön a meccs elején Christoph Harand tett próbára, de a magyar kapus könnyedén hárított. Agilisabban kezdett tehát a Graz, amely Maklári kiállítását követően meg is szerezte a vezetést: Warren Norris Hetényi kapuja mögül Yannik Tremblayhez passzolt, ő pedig belőtte a graziak vezető találatát.

Szinte rögtön az első gól után ismét Hetényi kapujában landolt a pakk, Christian Potocan vezetőbíró viszont – némi videózás után – magas bot miatt nem adta meg a találatot, maradt az 1–0-s osztrák vezetés.

Az első harmad második felében a játékvezető sorra osztotta a kétperces kiállításokat a Volán hokisainak, akik a Tokaji és Benk kiállítása miatti kettős emberhátrányt már nem tudták kivédekezni. Az első gólnál gólpasszt adó Norris megszerezte csapata második találatát.

A második harmad katasztrofálisan kezdődött a Volán számára, Patrick Harand ugyanis már 71 másodperccel a kezdés után 3–0-ra alakította az állást. Az osztrákok uralták a mérkőzést, azonban Eric Johansson lövésénél kihagyott a koncentráció és sikerült a szépítés.

Az első két felvonásban alig volt néhány perc, amikor egyenlő létszámban játszhatott Kevin Primeau csapata, a bírók nyolc kétperces kiállítást ítéltek a Fehérvár ellen, míg grazi játékosnak egyszer sem kellett leülnie a büntetőpadra.

Az első hazai kiállításra egészen az 52. percig kellett várni, ekkor Fodor Szabolcs előtt adódott lehetőség, de Fabian Weinhandl hárított. A Volánon már a kapus lehozatala sem segített, 3–1 maradt az eredmény, így a fehérvári csapat neve mellett továbbra is 20 pont szerepel az EBEL tabelláján.

EBEL
MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS– SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–1 (2–0, 1–1, 0–0)
Graz, 1600 néző, Vezette: Potocan (osztrák), Korosec, A. Lesniak (mindkettő szlovén)
GRAZ: Weinhandl – Werenka, Klimbacher, Norris, Paré, Ganahl – Lindgren, Tremblay, M. Iberer, Peintner, Lenes – F. Iberer, Kuiper, Herzog, Lange, Woger – Moderer, Lembacher, P. Harand, Ouelette, C. Harand
SAPA FEHÉRVÁR AV 19: Hhetényi Z. – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Orbán, Ackeström, Palkovics, Johansson, Kovács Cs. – Maklári, Durco, Mihály Á., Nagy G., Benk – Jobb, Fodor Sz., Fekete D., Vaszjunyin
Gólok: 8:41: Tremblay (Norris – emberelőny, 1–0). 18:47: Norris (Ouelette, Werenka – kettős ee., 2–0). 21:11: P. Harand (Ouelette, 3–0). 27:00: Johansson (Tokaji, 3–1)
Kiállítások: 2, ill.16 perc
További eredmények: Zagreb–Jesenice 5–2, Salzburg–Villach 6–3, Vienna–Linz 5–4 – hosszabbításban, Klagenfurt–Ljubljana 5–1

1. Klagenfurt 25 18 4 2 1 99–62 46
2. Salzburg 25 13 4 1 7 107–76 35
3. Vienna 25 12 5 1 8 103–73 33
4. Villach 25 11 2 1 11 90–81 27
5. Graz 25 10 2 2 11 74–75 26
6. Zagreb 25 8 3 4 10 85–82 26
7. Ljubljana 25 8 2 2 13 75–100 22
8. Linz 25 6 2 5 12 59–82 21