A linzi tornádó a hajrában elsöpörte a Fehérvárt

2012.01.08. 20:42
Munro sem tudott csodát tenni Linzben (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 39. fordulójában a listavezető Linz pályaválasztóként négygólos győzelmet aratott a Sapa Fehérvár AV19 ellen. Győzelmükkel az osztrákok már biztos első helyen zárják az alapszakaszt, a hátralévő öt forduló eredményétől függetlenül.

A mérkőzés előzményeként annyit meg kell jegyeznünk, hogy a bemelegítés során egy lövés négy helyen törte el a plexit, amely cserére szorult, így a kezdés jócskán megcsúszott. Sajnos, később láthattuk, nemcsak a kezdés....

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

1. harmad

Óriási linzi mezőnyfölénnyel kezdődött a mérkőzés, a listavezető saját térfelére szögezte a fehérváriakat. Adam Munro védett előbb, majd Rob Hisey emelt kapu fölé. Akkor még nem sikerült neki, később viszont annál inkább, de ne szaladjunk a történtek elébe. A Volán először egy Ryan-szólóval veszélyeztetett, de inkább annak örülhetett, hogy az első tíz percet átvészelte kapott gól nélkül – Sikorcin Ladislav kiállítása miatt még egy emberhátrány is belefért –, utána azért már nem billent fel annyira a pálya (0–0).

2. harmad

Az első szünet megtörte Curtis Muprhy kiállítását, de kisvártatva hiába jutott újabb fórhoz a Volán, a fehérváriak nem tudtak élni a lehetőséggel. Nem úgy a linziek, akik a 30. percben Magosi Bálint kiállításánál azonnal büntettek. Kilenc másodperc kellett a házigazdáknak a gólhoz, amely Hisey érdeme. Az előnyhöz jutó házigazdák ezt követően közel jártak a második találatukhoz, de a fehérváriak megúszták ezt a szakaszt, és bár fáradtak, a remény még élni látszott (1–0).

3. harmad

No, nem túl sokáig. Hisey a záró felvonás 27. másodpercében már másodszor köszönt be Munrónak, a Volán helyzete, ha nem is pecsételődött meg, de kimondottan nehézzé vált. A folytatásban sorra kapta a fórokat a hazai együttes – Sikorcin mesterhármasig jutott, de sajnos csatár létére nem gólból, hanem kiállításból –, az 54. percben öt a négy ellen tudta növelni előnyét a Linz, hogy az utolsó percben Danny Irmen megadja a kegyelemdöfést is (4–0).

ÉNEKES LAJOS: TÜRELMETLENEK VOLTUNK

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ, 39. FORDULÓ
LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 4–0 (0–0, 1–0, 3–0)
Linz, 3650 néző. V: Bogen, Graber, Kalb, Mathis (mind osztrák)
LINZ: WESTLUND – Veideman, Murphy, Baumgartner, Oullette, Leahy – MacDonald, Kurtz, Keller, HISEY, IRMEN – R. Lukas, Mayr, Spannring, Oberkofler, Mairitsch – Scholz, Mitterdorfer, Wolf, P. Lukas, Grabher-Meier
FEHÉRVÁR: Munro – Orbán, Sille, Nagy G., Láda B., Tóth A. – Durco, Horváth A., Magosi, Sikorcin, Mihály Á. – Pratt, DaCosta, Sofron, Vas M., Ladányi – Palkovics, Ryan, Klassen
Gólok: 29:25: Hisey (Keller, Kurtz – emberelőny, 1–0). 40:27: Hisey (Irmen, MacDonald, 2–0). 53:50: Baumgartner (Murphy, Oullette – ee., 3–0). 59:17: Irmen (Mayr, Murphy, 4–0)
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
További eredmények: Znojmo–Olimpija Ljubljana 2–3 – szétlövéssel (2–1, 0–1, 0–0, 0–0, 0–1), Medvescak Zagreb–Jesenice 2–0 (0–0, 0–0, 2–0), Vienna–Graz 1–5 (0–2, 0–3, 1–0), Salzburg–Klagenfurt 6–2 (2–0, 0–2, 4–0). Szabadnapos: Villach
1. Linz 35 22 4 4 5 131–93 +38 56
2. Medvescak Zagreb 35 18 3 4 10 117–87 +30 46
3. Salzburg 35 19 3 2 11 125–109 +16 46
4. Klagenfurt 35 18 2 2 13 111–101 +10 42
5. Olimpija Ljubljana 36 14 5 3 14 109–102 +7 41
6. SAPA Fehérvár AV19 36 15 3 4 14 117–108 +9 40
7. Vienna 36 10 6 4 16 107–121 –14 36
8. Graz 35 14 2 1 18 98–109 –11 33