A Linz is jobbnak bizonyult a Fehérvárnál

2011.01.04. 21:39
Ez a kép jellemző volt az utóbbi napokban: a Volán kapujában a korong (Fotó: Németh Ferenc)
A Linz 6–3-ra nyert idegenben a SAPA Fehérvár AV 19 ellen az osztrák jégkorong-bajnokság 35. fordulójában, ezzel a Volán már az ötödik vereségét szenvedte el sorozatban az EBEL-ben.

Finoman fogalmazva nem a legjobb előjelekkel várta a Volán a Linz elleni mérkőzést, az előző négy mérkőzésén ugyanis rendre vereséget szenvedett, ráadásul az egyre rosszabb állapotba kerülő Palkovics Krisztián nem tudta vállalni a játékot – Holéczy Rogerhez és Ales Kranjchoz hasonlóan.

A forduló előtt a fehérváriak kapták a legtöbb, a linziek pedig a legkevesebb gólt, és sajnos ezúttal is hamar bebizonyosodott, hogy a mieink hátul nem állnak biztos lábakon, hiszen a vendégek már az 1. percben megszerezték a vezetést. A rossz kezdést még rosszabb folytatás követte, a 3. percben ugyanis megint Hetényi Zoltán kapujába került a korong, a 12. percben pedig már 3–0-ra vezetett az osztrák csapat – ekkor a Fehérvárban már Tommi Satosaari védett –, amely ráadásul valamennyi találatát azonos létszámnál szerezte.

A hazai közönség kedvét Ladányi Balázs emberelőnyös gólja hozta vissza valamennyire – így az első harmad végén 1–3-at mutatott az eredményjelző – félórányi játékot követően azonban ismét a Linz volt eredményes.

A záró húsz percnek 4–1-es hátrányban nekivágó Fehérvár kétszer is közelebb lopódzott ellenfeléhez (Vas Márton és Fekete Dániel révén), ám a vendégek mindkétszer visszaállították a háromgólos különbséget, így a vége 6–3 lett a javukra.

A Volán ezzel még távolabb került a rájátszástól, ráadásul a következő három mérkőzését idegenben vívja (sorrendben a Salzburg, a Vienna Capitals és a Villach ellen), így a kilátások nem túl fényesek.

JÉGKORONG, EBEL
35. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–LIWEST BLACK WINGS LINZ 3–6 (1–3, 0–1, 2–2)
Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Cervenka (cseh), Bedő, Németh M. (mindkettő magyar)
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. (Satosaari) – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., LADÁNYI – Jobb, Ackeström, Kovács Cs., Johansson, Mihály Á. – Orbán, Durco, Benk, Fekete D., Vaszjunyin – Maklári, Hegyi Á. Z., Nagy G., Tóth A.
LINZ: WESTLUND – Cashman, MACDONALD, Keller, Shearer, Leahy – McKenzie, R. Lukas, Ward, P. Lukas, PURDIE – Bronilla, Mayr, Grabher Meier, Oberkofler, Miritsch – Haidinger, Scholz, Schwab, Schlacher
Gólok: 0:59: Purdie (P. Lukas, 0–1). 2:58: Schwab (Schlacher, Baumgartner, 0–2). 11:44: McKenzie (Ward, Baumgartner, 0–3). 12:31: Ladányi (Horváth A., Johansson, 1–3). 30:48: Grabher Meier (Oberkofler, 1–4). 40:25: Vas M. (Ladányi, Mihály Á., 2–4). 48:03: Shearer (Keller, Cashman, 2–5). 50:44: Fekete D. (Kovács Cs., Benk, 3–5). 56:45: Mairitsch (Grabher Meier, Oberkofler, 3–6)
Kiállítások: 14, ill. 10 perc

További eredmények: Jesenice–Salzburg 6–0, Klagenfurt–Graz 3–4, Villach–Vienna 4–1, Zagreb–Ljubljana 7–1

1. Klagenfurt 35 19 4 4 8 131–104 50
2. Salzburg 35 17 5 2 11 146–118 46
3. Vienna 35 16 5 2 12 136–109 44
4. Villach 35 18 3 1 13 130–111 43
5. Graz 35 16 2 2 15 109–105 38
6. Ljubljana 35 14 2 3 16 110–135 35
7. Linz 35 12 3 5 15 94–101 35
8. Zagreb 35 10 4 4 17 110–112 32