A Klagenfurt is behódolt a Fehérvár előtt

2012.01.27. 21:26
A fehérváriak nagyot küzdöttek és nyertek (Fotó: Szabó Miklós)
Harmadik győzelmét is megszerezte az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszában a Sapa Fehérvár AV19. Kevin Primeau együttese ezúttal a tavalyi döntős, egyben rekordbajnok Klagenfurtot győzte le 2–1-re.

Újabb sikerre készültek Székesfehérváron, a Sapa Fehérvár AV19 együttese ugyanis a középszakaszban már két győzelmet is aratott, legutóbb a Salzburg otthonában nyert 7–1-re. Péntek este a rekordbajnok Klagenfurt látogatott Magyarországra.

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut az elődöntőbe a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A hazai közönség már a kezdéstől fergeteges biztatásban részesítette csapatát, és amikor Chad Klassen a 7. percben megszerezte a vezetést, az ünneplés a tetőfokára hágott. A kanadai játékos közelről passzolta a Klagenfurt kapujába a korongot.

Sajnos nem sokáig örülhettünk, ugyanis a klagenfurtiak hatalmas termetű kanadai védője, Michael Siklenka követte a támadást, korcsolyájáról először a kapuvasra pattant a korong, de a kipattanót már a hálóba vágta.

A folytatásban lendületben maradt a Fehérvár, ám több nagy ziccert is kihagyott. Ám a harmad vége előtt Mihály Árpád betalált, így a mieink vonultak előnnyel a pihenőre.

A második harmadban mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek, a legnagyobbat talán az első gólt szerző Klassen hibázta el, aki ziccerben a kapu mellé bombázott. Gól azonban nem esett.

A záró játékrészben próbált nyomni a Klagenfurt, hatalmas munka hárult a fehérvári védelemre és Adam Munro kapusra. A klagenfurtiak a végén a kapust is lehozták, de ez sem hozott számukra eredményt, sőt majdnem ők kaptak gólt. A magyar együttes megszerezte a harmadik győzelmét is a középszakaszban.

JÉGKORONG, EBEL, KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐ HÁZ (1–6. HELY), 3. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–KLAGENFURT (osztrák) 2–1 (2–1, 0–0, 0–0)
Székesfehérvár, 3500 néző. V: Dremelj, Trilar, Hribar, Rakovic (mind szlovén)
FEHÉRVÁR: MUNRO – DACOSTA, PRATT, Palkovics, Ryan, Klassen – SILLE, ORBÁN, MIHÁLY, Sikorcin, Kovács Cs. – HORVÁTH A., Durco, Sofron, Vas M., Ladányi – HETÉNYI P., Benk, Láda B., Tóth A. Edző: Kevin Primeau
KLAGENFURT: SWETTE – SIKLENKA, Furey, Schüller, HERBURGER, M. Geier – Reichel, Isopp, Scofield, Koch, Lammers – Schumnig, Holzer, Kalt, Tenute, Brandner – Pirmann, Hundertpfund, Schellander. Edző: Manny Viveiros
Gól: 7:00: Klassen (Palkovics, DaCosta, 1–0). 8:41: Siklenka (Koch, Scofield, 1–1). 18:57: Mihály Á. (Vas M., Ladányi – emberelőny, 2–1)
Kiállítások: -, ill. 2+10 perc fegyelmi (Scofield)
Kevin Primeau:– Aki az első hat közé kerül, természetesen minden meccsen nyerni szeretne, nekünk ez egymás után háromszor sikerült, ez pedig külön öröm. Kissé lassan pörögtünk fel a kezdés után, de utána mi irányítottuk a játékot, a folytatásban feljött az ellenfél, míg a záró harmadban remek védekezésünknek köszönhetően őriztük meg az előnyünket. A fiatalok nagyon jól dolgoztak, Adam Munro fantasztikusan védett, és mellette még Mihály Árpád játszott kitűnően. Egy remek rivális ellen nagy győzelmet arattunk.
Manny Viveiros: – Jó meccset játszottunk, és nem tudok haragudni a csapatomra, mindenki megtette a magáét, de egy lőtt góllal nehéz nyerni. Nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, és nem tudtunk emberelőnyben játszani, talán ez hiányzott a végelszámolásnál. Az eredmény csalódás, de előre kell néznünk, mert vasárnap a Linz ellen mindenképpen nyernünk kell!
További eredmények: Linz–Salzburg 4–3 (0–2, 2–1, 2–0), Olimpija Ljubljana–Medvescak Zagreb 6–3 (2–2, 2–0, 2–1). Alsó ház (7–11. hely): Villach–Vienna 1–0 (0–0, 1–0, 0–0), Znojmo–Jesenice 4–1 (0–0, 1–1, 3–0). Szabadnapos: Graz