A Fehérvárnak plusz kettő után lett mínusz kettő Linzben

2013.01.06. 19:52
Két harmadon át jól zárt a vendégvédelem, de a harmadik felvonás a négygólos linzieké lett (Fotó: NS-archív, Fuszek Gábor)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 39. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 kétgólos vereséget szenvedett Linzben, pedig kétharmadnyi játékot követően még a vendégek voltak kétgólos előnyben. A házigazdák az 54. percben egyenlítettek, majd a hátralévő percekben fordítottak, illetve nyertek is.

1. harmad

Az intenzíven kezdő Linz azonnal támadólag lépett fel, percek teltek el, amíg a védekezésre összpontosító Volán felvette a meccs tempóját, és eljutott a támadások vezetéséig. Onnantól kezdve viszont kiegyenlített, lüktető volt a párharc, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, bár a kimondottan gólveszélyes akciókat időben semlegesíteni tudták a védelmek. Viszont Adam Munrónak így is több dolga, és nagyobb védenivalója akadt kollégájánál – tizenegy védett lövés, szemben David Leneveu négyével –, gólt azonban nem hozott az első harmad (0–0).

2. harmad

A felvonás linzi kapuscserével kezdődött, majd vendéggólokkal folytatódott. A 24. percben Magosi Bálint, majd a 29. percben Frank Banham volt eredményes, így keltve további zavart a hazai sorokban. A Linz messze nem emlékeztetett első harmadbeli önmagára, és ezt jól használták ki a vendégek. Pedig a házigazdák dolgoztak becsülettel, de nem találtak fogást a jól záró fehérvári védelmen, és ha mégis, akkor ott volt Munro, aki aztán az abszolút végállomást jelentette (0–2).

3. harmad

A játékot tekintve megérdemelten, mégis váratlanul gyorsan szépített a házigazda a felvonás első percében, Andrew Hedlund találata után egygólos csökkent a fehérváriak előnye, így ismét nyílt lett az összecsapás. Hogy a hajrának már ikszes állással menjenek neki a felek: Magosi a mérkőzés első(!) kiállítását kapta, mindjárt 2+2 percet, amelyből hármat sikerrel kivédekezett a vendégcsapat, ám érkezett Rob Hisey, és egyenlített. A lendületbe jövő linziek ellen nehéznek ígérkezett a hajrá, amelyet nem is sikerült kivédekeznie a fehérváriaknak: Curtis Murphy 58:53-nál a linzieket juttatta előnyhöz. A vendégek kapusuk lehozatalával próbáltak meg szalmaszálba kapaszkodnia, az egyenlítés elmaradt, nem úgy a negyedik linzi gól. Brian Lebler üres kapus találata 59:42-nél eldöntötte a két pont sorsát (4–2).

A MÉRKŐZÉS UTÁNI ÉRTÉKELÉS

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ, 39. FORDULÓ
BLACK WINGS LINZ (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4–2 (0–0, 0–2, 4–0)
Linz, 3750 néző. V: Erd, Kellner, Smeibidlo (mindhárom osztrák), Johnstone (brit)
LINZ: Leneveu – C. Murphy, Lukas, Irmen, Ouellette, Lebler – Hedlund, Mayr, Leahy, Hisey, Baumgartner – Dorion, Mitterdorfer, Engelhardt, Oberkofler, Grabher Meier – Scholz, Fechtig, Mairitsch, P. Lukas, Spannring
FEHÉRVÁR: Munro – Orbán, Sille, Benk, Bailey, Magosi B. – Pratt, Hetényi P., Banham, Johansson, Metcalfe – Pozsgai, Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Varga A., Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. – Hajós
Gólok: 23:33: Magosi B. (Benk, Sille, 0–1). 28:25: Banham (Johansson, Pratt, 0–2). 40:44: Hedlund (Irmen, Ouellette, 1–2). 53:50: Hisey (Leahy, Baumgartner – emberelőny, 2–2). 58:53: C. Murphy (Baumgartner, Leahy, 3–2). 59:42: Lebler (Ouellette, Irmen – üres kapu, 4–2)
Kiállítások: 2, ill. 4+10 perc fegyelmi (Sofron)
További eredmények: Klagenfurt–Graz 6–2 (0–1, 2–1, 4–0), Salzburg–Innsbruck 9–0 (7–0, 1–0, 1–0), Vienna–Villach 1–3 (1–1, 0–1, 0–1), Olimpija Ljubljana–Medvescak Zagreb 8–4 (2–1, 2–1, 4–2), Znojmo–Dornbirn 4–2 (1–1, 2–1, 1–0)

1. Vienna 39 21 4 5 9 118–86 +32 55
2. Medvescak Zagreb 39 21 3 5 10 126–95 +31 53
3. Villach 39 20 3 2 14 152–123 +29 48
4. Linz 39 17 6 1 15 137–124 +13 47
5. Graz 39 17 3 7 12 123–120 +3 47
6. Znojmo 39 17 3 6 13 133–120 +13 46
7. Klagenfurt 38 16 6 2 14 115–109 +6 46
8. Salzburg 39 19 1 3 16 151–110 +41 43