A Fehérvár szétlövésben maradt alul a Villach otthonában

2012.11.18. 20:21
Villachban egy ponttal gazdagodott a Fehérvár (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata szétlövés után 5–4-es vereséget szenvedett az osztrák Villach vendégeként. A Fehérvár négyszer is vezetett a találkozón, de a Villach mindig egyenlített – majd a párbajt jobban bírta idegekkel.

A kifejezetten jó formában érkező fehérváriak az első percekben védekezésre kényszerültek, de ellenálltak a Villach támadásainak, nagy ziccereket pedig nem engedélyeztek – egészen a 6. percig, amikor Taylor tesztelte Munrót, majd ugyanő hagyott ki helyzetet, ismét a fehérvári kapus nyerte tehát a párharcot.

A 8. percben aztán megszerezte a vezetést a Fehérvár, pont a második Taylor-helyzetet követő támadásból: Mihály Árpád avatta fel Lamoureux-t. Ryan rövidesen majdnem kiegyenlített (de Munróval ő sem bírt), majd a magyar csapat kihúzta a Hetényinek kiosztott két percet is, és 1–0-s vezetéssel zárta az első harmadot.

Ami nem jött össze a Villachnak egy harmadig, gyorsan összejött a második játékrész elején: Ryan lövését követően Michael Grabner egalizált. Munróról ettől eltekintve továbbra is „lepattantak" a hazaiak, a kapus két Hughes-helyzetnél húzta le a rolót. Munkája nem volt hiába, mert a 28. percben emberelőnyből Ladányi ismét a Volánt juttatta vezetéshez: a csatár a kék vonalról bombázott a felső vas alá. Sajnos nem sokáig tartott a vezetés, Derek Damon válaszolt egy percen belül.

A 31. percben Sofron hibázott egy az egy elleni szituációban, de a 38.-ban ismét a Fehérvárnál volt az előny, ezúttal az egész meccsen rendületlenül tüzelő Banham kísérlete akadt meg a Villach kapujában. A Volán tartotta a 3–2-t, de a dudaszó előtt három másodperccel kapitulált: Peintner egyenlített ki a fehérvári szempontból pocsék pillanatban.

A sorminta folytatódott a záró harmadban is: ezúttal Sikorcin juttatta vezetéshez a Fehérvárt, 3–4! Sajnos itt nem volt vége, Grabner a 45. percben kihasznált egy Villach-emberelőnyt, így immár negyedszer egyenlítettek a házigazdák. Szerencsére ezt követően az újabb Villach-fórból már nem született gól, az utolsó tíz percet egálból kezdték a csapatok.

Magosi kiállítását is kivédekezte a Fehérvár – Taylor nagy helyzeténél Munro ismét a helyén volt –, a hajrában már nem esett gól, így a magyar csapat hosszabbításra kényszerítette a házigazdát.

A ráadásban a fehérváriak előtt adódott a legnagyobb (kihagyott) ziccer, a Villach tehetetlen volt – szétlövéssel dőlt el a csata. Ryan, Sofron, Johansson, Ladányi és Damon is hibázott, Pusa viszont betalált – a Villaché lett a győzelem.

„A VILLACH ÖRÜLHET, HOGY MEGVERTE EZT A FEHÉRVÁRT”
EBEL, ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ
VILLACHER SV (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 5–4 – szétlövéssel (0–1, 3–2, 1–1, 0–0, 1–0)
Villach, 3544 néző. V: Berneker (osztrák), Trilar, Hribar, Rakovic (mindhárom szlovén)
VILLACHER: Lamoureux – Bacher, Steiner, Pewal, Peintner, B. Petrik – Pretnar, Altmann, GRABNER, Ryan, PUSA – Hotham, COLE, Taylor, Damon, Hughes – Platzer, Nageler, Hartl
FEHÉRVÁR: Munro – Sille, Orbán, Benk, Bailey, Magosi B. – Pratt, Durco, BANHAM, Johansson, Metcalfe – Hetényi P., Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Tokaji, MIHÁLY Á., SIKORCIN, Kovács Cs. – Hajós
Gólok: 7:53: Mihály Á. (Sikorcin, Durco, 0–1). 20:52: Grabner (Pusa, Ryan, 1–1). 27:32: Ladányi (Sofron, Pratt – emberelőny, 1–2). 28:18: Damon (Hughes, Cole, 2–2). 37:05: Banham (Pratt, Johansson, 2–3). 39:57: Peintner (Cole, Pewal, 3–3). 42:20: Sikorcin (Mihály Á., Kovács Cs., 3–4). 44:00: Grabner (Pusa, Altmann, 4–4). Győztes lövés: Pusa (5–4)
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
További eredmények: Graz–Znojmo 3–0 (2–0, 1–0, 0–0), Vienna–Klagenfurt 1–0 (0–0, 0–0, 1–0), Dornbirn–Innsbruck 9–3 (0–2, 5–0, 4–1), Olimpija Ljubljana–Linz 2–3 – szétlövés után (0–0, 1–2, 1–0, 0–0, 0–1), Medvescak Zagreb–Salzburg 2–0 (0–0, 1–0, 1–0)
1. Medvescak Zagreb 22 14 1 3 4 78–49 +29 33
2. Vienna 22 13 3 1 5 71–46 +25 33
3. Villach 22 12 3 1 6 95–74 +21 31
4. Znojmo 22 11 1 3 7 81–72 +9 27
5. SAPA Fehérvár AV19 22 10 2 2 8 75–70 +5 26
5. Graz 22 9 2 4 7 75–70 +5 26
7. Linz 22 9 4 9 80–76 +4 26
8. Klagenfurt 22 9 3 1 9 65–67 –2 25