A Fehérvár kikapott az Olimpija Ljubljanától is

2011.01.02. 20:36
A Fehérvár kezd elkészülni az erejével (Fotó: Szabó Miklós)
Az osztrák jégkorongbajnokság alapszakaszának 34. fordulójában Sapa Fehérvár AV 19 hazai jégen szenvedett négygólos vereséget az Olimpija Ljubljanától.

Tegnap a Zagrebtől, ma pedig az Olimpija Ljubljanától kapott ki a Fehérvár, amely egyre nehezebb helyzetbe kerül a rájátszásért folytatott harcban. A fehérváriak ezúttal 5–1-es vereséget szenvedtek egy olyan mérkőzésen, amelyen egy, nyugodtan mondhatjuk rossz játékvezetői döntés, a vártnál jobban megroppantotta a magyar csapatot.

Pedig jól kezdett a Volán, amely Mihály Árpád góljával megszerezte a vezetést már rögtön a mérkőzés elején. A magyar játékos egyenlő létszámnál, közelről volt eredményes, amire azonban nagyon hamar jött a válasz szlovén oldalról.

Az első harmad végén aztán Sofron Istvánt végleges fegyelmivel kiállította a játékvezető, pedig a Volán játékosa nem volt szabálytalan ellenfelével. Ez végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát, pedig nem kellett volna.

A második harmad elején még hősiesen majdnem kivédekezte az öt perc emberhátrányt a Fehérvár, de a 25. percben Kevin Kantee lövésébe gólt érően piszkált bele Ziga Pancze. A következő másfél percben pedig – már egyenlő létszámnál – megint bekapott kettőt a magyar csapat. Gyakorlatilag ekkor ért véget a mérkőzés.

A Volán lelkileg teljesen összeomlott, sok hibát követett el védekezésben és támadásban is. Az Olimpija sokkal jobban pörgött, a Fehérvár játékosain pedig a fizikai fáradtság jelei is fellelhetőek voltak. Ebben az állapotban pedig esélytelen volt, hogy a magyar csapat még ezen a mérkőzésen talpra áll.

Nem is tette, végül pedig Anze Ropret találatával az Olimpija a kegyelemdöfést is megadta Kevin Primeau legénységének. Mivel a Jesenice nyert a mai napon, a Volán visszacsúszott a tabella utolsó helyére...

EBEL
ALAPSZAKASZ, 34. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–OLIMPIA LJUBLJANA 1–5 (1–1, 0–3, 0–1)
Székesfehérvár, 2800 néző, Vezette: Smetana, Smeibidlo (mindkettő osztrák), Nagy A.
FEHÉRVÁR: Hetényi Z.(Satosaari) – Horváth A., Tokaji, Ladányi, Sofron, Vas M. – Maklári, Ackeström, Mihály Á., Johansson, Palkovics – Orbán, Durco, Kovács Cs., Fekete D., Benk – Hegyi Á. Z., Vaszjunyin, Nagy G.
LJUBLJANA: CHABERA – Cvetek, Kantee, Golicic, Hocevar, Ropret – Tory, Dervaric, Z. PANCE, Sachl, Music – Vedlin, Pavlin, Mustonen, Higgins, HUGHES – Groznik, Berlisk, E. Pance, Kralj, Stopar
Gólok: 1:01: Mihály Á. (Johansson, Palkovics, 1–0). 4:10: Mustonen (Hughes, 1–1). 24:13: Z. Pance (Kantee, Ropret – emberelőny, 1–2). 25:19: Higgins (Tory, Hughes 1–3). 26:47: Sachl (Pavlin, Z. Pance, 1–4). 59:33: Ropret (Golicic, Hocevar – üres kapu, 1–5)
Kiállítások: 17 perc+végleges fegyelmi (Sofron), ill. 10 perc

További eredmények: Klagenfurt–Jesenice 4–6, Linz–Graz 1–2, Villach–Zagreb 5–2, Vienna–Salzburg 3–5

1. Klagenfurt 34 19 4 4 7 128–100 50
2. Salzburg 34 17 5 2 10 146–112 46
3. Vienna 34 16 5 2 11 135–105 44
4. Villach 34 17 3 1 13 126–110 41
5. Graz 34 15 2 2 15 105–102 36
6. Ljubljana 34 14 2 3 15 109–128 35
7. Linz 34 11 3 5 15 88–98 33
8. Zagreb 34 9 4 4 17 103–111 30